Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Apteczki stosowane w zakładach

Polskie prawo pracy, nakazuje przedsiębiorcom wyposażenie firmy w apteczki pierwszej pomocy. Jest to wymóg konieczny związany z bezpieczeństwem pracy. Z apteczki mogą korzystają wszystkie zatrudnione osoby.

Kiedy korzystamy z apteczek zakładowych?

apteczki zakładoweW każdym przedsiębiorstwie zdarzają się wypadki. Jedne są błahe, jak na przykład skaleczenie w palec, a inne bardziej poważne, bo kończą się pobytem w szpitalu. Apteczki zakładowe mogą nam pomóc w większości zdarzeń losowych, bo zawierają niezbędne artykuły pierwszej pomocy. W zakładach pracy najlepsze są apteczki w formie metalowych pudełek, bo są szczelne i zabezpieczają wkład przed kurzem, brudem i wilgocią. Zawierają komplet plastrów, opatrunków i gazików jałowych, które są stosowane przy drobnych ranach, niezbyt głębokich. Przy poważniejszych urazach, zastosowanie znajdują kompresy na rany i bandaże z opatrunkami. Ponadto w apteczne znajduje się kilka sztuk bandaży elastycznych, które mogą służyć do usztywnienia kończyny, albo lepszego zabezpieczenia rany przed zakażeniem. Ważnym czynnikiem przy udzielaniu pierwszej pomocy, jest przestrzeganie zasad higieny, dlatego na wyposażeniu apteczki znajdziemy też jednorazowe rękawiczki winylowe i nawilżające chusteczki. W firmach zdarzają się przypadki zasłabnięcia, lub utraty przytomności, co może skutkować zaprzestanie pracy układu oddechowego. W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie sztucznego oddychania, w celu przywrócenia oddechu, dlatego w apteczce znajdują się specjalne ustniki.

Wypadków nie można przewidzieć, ale można się na nie przygotować. Obecność apteczki z pewnością zwiększy poczucie bezpieczeństwa, ale pracownicy muszą jeszcze umieć z niej właściwie korzystać. Tylko przeszkoleni pracownicy mogą właściwie pomóc przy użyciu apteczki.