Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Architektura polskich miast

Często słyszy się, że miasta europy wschodniej nie mają się co porównywać do ty z zachodu. Owszem, sztampowe lokacje takie jak Paryż, Barcelona i Rzym bezsprzecznie należą do jednych z piękniejszych miast świata. Nie znaczy to jednak, że i my nie mamy się czym pochwalić.

Czy architektura miast w Polsce jest interesująca?

Polska architektura zachwyca swoim urokiem i różnorodnością w różnych jej miastach. Jest również kilka takich takich miejsc które wymagają szczególnego wyróżnienia. Plac Krzysztofa Baczyńskiego w Tychach ? jest to miejsce którego mała architektura miejska bezsprzecznie zachwyca. Ulokowany w samym centrum, codziennie gości wielu mieszkańców jak i turystów, przyjeżdżających niekiedy specjalnie dla niego. Plac otoczony jest urokliwymi kamieniczkami utrzymanych w stylu neoromańskiej architektury. Niejedna ławka parkowa i liczne drzewa sprawiają, że nawet w środku miasta człowiek może się poczuć zrelaksowany. Całości dopełnia ośmiokątna fontanna, przy której w ciepłe dni odpoczywają spragnieni chłodu mieszkańcy. Przyozdobiona z pięknie ozdobione płytki na taras staje się wisienką na torcie tego miejsca. Stare miasto w Krakowie ? nawet zagranicznym turystą nie trzeba przedstawiać tego miasta. Zbudowane jak większość w Polsce według prawa magdeburskiego w całej europie budzi zachwyt. Centralny prostokątny rynek w samym środku Krakowa jest miejscem spotkań wielu mieszkańców. Tak jak kiedyś można było spotkać swoich znajomych na osiedlowym boisku dzisiaj mawia się, że wystarczy przejść się po krakowskim centrum a na pewno się na kogoś wpadnie. Te i wiele innych polskich rynków zasługuje na szczególne uznanie.

Od czasu kiedy na wszystkich pojawiły się duże donice z kwiatami, ławki i inne atrakcje, zyskały one wiele w oczach mieszkańców i odwiedzających je turystów. Stały się one również gospodarzami wielu imprez kulturalnych organizowanych przed miasto.