Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Auto detailing – renowacja skórzanej tapicerki samochodowej

Szeroko pojęty auto detailing zawiera w sobie między innymi takie elementy dbałości o samochód, jak przyciemnianie szyb, pranie i czyszczenie tapicerki materiałowej oraz skórzanej, a także renowacja tapicerki skórzanej. Ta ostatnia z usług wykonywanych przez zakłady auto detailingowe w kompleksowy sposób regeneruje tapicerkę, która straciła swój urok oraz pierwotne właściwości podczas użytkowania. Skórzana tapicerka prezentuje się doskonale, jest niezwykle elegancka i podwyższa wartość samochodu, jednakże dbałość o nią nie jest tak samo prosta, jak o tapicerki welurowe, materiałowe.

Renowacja skórzanej tapicerki w samochodzie

renowacja tapicerki skórzanejNiewłaściwie pielęgnowana skóra może ulec zmieszczeniu, pękać lub szybciej się wycierać, dlatego renowacja tapicerki skórzanej wymaga dokładności. Skórę należy dokładnie wyczyścić, odtłuścić, a następnie można przejść do uzupełniania ubytków, większych przetarć czy do uzupełniania koloru, w miejscach najbardziej eksploatowanych, takich jak na przykład siedziska lub zagłówki, a także boczki i podłokietniki. Dokładnie wyczyszczona i wypielęgnowana skóra może zostać zaimpregnowana w celu dodatkowego zabezpieczenia jej oraz utrwalania poprzednio wykonanych kroków. Szpachla do skóry lub farba muszą zostać odpowiednio zalakierowane i zaimpregnowane. Renowacja tapicerki skórzanej w każdym samochodzie jest nieco inna. Wszystko bowiem zależy od rodzaju skóry, wieku samochodu i samej tapicerki oraz od częstotliwości eksploatacji, a także od tego w jaki sposób użytkujemy samochód. Największej uwagi i dbałości potrzebują tapicerki mieszące się w autach typu kabriolet, gdyż narażone są nie tylko na zniszczenia eksploatacyjne, ale także warunki atmosferyczne. Promienie słoneczne czy deszcz przyczynić mogą się do wyblaknięcia lub odbarwienia skórzanej tapicerki, również osiadający na niej kurz unoszący się na drodze czy drobne kamyczki mogą w nieznaczny sposób przyczynić się do szybszego zniszczenia tapicerki. Dlatego tak ważnym jest, aby prawidłowo ją pielęgnować i nie dopuścić do tego, by uległa nadmiernemu wyeksploatowaniu.

Dbanie i pielęgnacja są mniej kosztowane niż gruntowna renowacja. Jednakże jeżeli zakupimy auto ze skórzaną tapicerką, której lata świetności już upłynęły to zakłady auto detailingowe mające w swojej ofercie renowację tapicerek z pewnością doskonale poradzą sobie z problemem, a tapicerka w aucie odzyska dawny blask i sprężystość. Skóra tapicerowana tak samo, jak ludzka potrzebuje odpowiednich kosmetyków, dlatego warto poddawać ją czyszczeniu, nawilżaniu i nabłyszczaniu przy pomocy odpowiednich kosmetyków i preparatów.