Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Bardzo trudny wybór lunety myśliwskiej

Jestem myśliwym już kilka dobrych lat. Zakup sprzętu myśliwskiego zawsze jest dla mnie czymś trudnym, ponieważ mowa tutaj o zakupach wymagających dużych sum finansowych. Uważam, że warto dodawać do internetu teksty, które pomogę każdemu łowcy dobrać sprzęt jak najlepszej jakości. Ten wpis chciałbym poświęcić optyce do sztucerów.

Wybór lunety myśliwskiej jest trudny

wytrzymałe lunety celowniczePolowania mają większą skuteczność po zastosowaniu odpowiedniej optyki strzeleckiej. Zwierzęta boją się ludzi, dlatego wolą trzymać się od nich z dala. Gdyby łowcy liczyli tylko na swój wzrok, to upolowanie zwierzyny byłoby dużo trudniejsze. Dobre i wytrzymałe lunety celownicze potrafią wiele zmienić. Należy zadbać o to, by były one jak najwyższej jakości. Co się pod tym kryje? Przede wszystkim dobre szkła, takie, które nie będą się rysowały i matowiały, a także nadmiernie brudziły. Równie ważna jest odpowiednia regulacja, od której zależy celność karabinku. Oczywiście jeśli cel jest duży to trafienie nie jest trudne, lecz zdarza się, że trzeba trafić w coś zupełnie niewielkiego. Wysoki nacisk należy położyć na zapobieganie drganiom. Każdy wystrzał przy nieodpowiedniej lunecie zmieni jej położenie. Oddanie strzału wiąże się z siłą odrzutową, a myśliwi nie mają czasu na ciągłą regulację optyki. Jak cenowo wybrać lunetę? Zależy jakim sprzętem dysponujesz, ponieważ zakup lunety droższej lub równoważnej cenie sztucera jest głupstwem. Do tego warto uwzględniać czynniki przyrodnicze, np. miejsca częstych polowań. Jeżeli wiemy, że teren ma tendencje do zamglenia wybierzmy sprzęt z noktowizorem lub systemem antymgłowym. Z innymi czynnikami jest tak samo. 

Dobry myśliwy wie o co mi chodzi. Nieodpowiednia optyka potrafi zniszczyć klimat polowania, a także jego skuteczność. Czasami jest tak, że strzelca nie ograniczają umiejętności, tylko sprzęt. Trzeba eliminować takie sytuacje. W takiej chwili należy na poważnie przemyśleć pomysł zakupu nowego sprzętu.