Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

baseny kąpielowe

Baseny kąpielowe ? stałe czy przenośne?

Każde rozwiązanie ma swoje wady zalety. Ta zasada ma również zastosowanie w przypadku basenów ogrodowych. Warto przemyśleć decyzję co do tego jaki rodzaj basenu sprawdzi się lepiej w naszym przypadku.

Baseny kąpielowe mogą być wkopane

baseny kąpieloweNie każdy dysponuje odpowiednimi warunkami, aby decydować się na baseny kąpielowe o stałym charakterze. Pamiętajmy, że w zależności od parametrów basenu kopanego będziemy musieli przejść przez procedury administracyjne przed organami administracji publicznej. Jeżeli tworzone baseny ogrodowe będą charakteryzować się zbyt dużą powierzchnią oraz głębokością to konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na przeprowadzenie prac ziemnych. To zawsze dodatkowy koszt oraz konieczność poświęcenia własnego czasu na przygotowanie stosownych wniosków. W przypadku przenośnych basenów ogrodowych sprawa jest o wiele prostsza. Takie rozwiązanie nie jest oczywiście obostrzone żadnymi dodatkowymi obostrzeniami administracyjnymi. To spora zaleta przenośnych basenów. Kolejny element, który może być odbierany w kategorii zalet to możliwość sprawnego złożenia i rozłożenia całej konstrukcji. W przypadku kopanych basenów kąpielowych konieczne będą zadaszenia basenów wykonane z odpowiednich materiałów. W innym przypadku utrzymanie takiego basenu w dobrym stanie technicznym może być na dłuższą metę bardzo trudne. Oczywiście baseny kąpielowe wkopane w grunt są bardziej trwałe i z punktu widzenia technicznego mogą obejmować dosyć dużą powierzchnie.

Jeśli chodzi o przenośne baseny ogrodowe to żaden producent basenów nie wypuści na rynek basenu o zbyt dużych wymiarach, gdyż nie będzie na niego wystarczająco dużego popytu.