Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Bierne środki zabezpieczeń przeciwpożarowych

 

Każdy budynek musi być zaprojektowany w taki sposób żeby zapewnić jak największe bezpieczeństwo osób, które mogą znajdować się na jego terenie. W celu zapewnienia jak najlepszego poziomu ochrony w obowiązujących aktach prawnych oraz normach znajdują się zapisy jakie wymogi należy spełnić w danym zakresie. Jednym z większych zagrożeń, które mogą wystąpić i jakie należy wziąć pod uwagę w trakcie projektowania jest pojawienie się otwartego ognia w zamkniętej przestrzeni.

Skuteczne zabezpieczenie stali przed ogniem

dostateczne zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowychJest to niezwykle niebezpieczne i może prowadzić do narażenia na uszczerbek zdrowia a nawet utratę życia ludzi. W związku z tym stosowane są środki zapobiegawcze, których celem jest umożliwienie szybkiego wykrycia zagrożenia oraz sprawnej ewakuacji. Stosowane są między innymi dostateczne zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych pełniących rolę elementów nośnych. Dzięki temu w warunkach wystąpienia zagrożenia zapewniona jest drożność dróg ewakuacyjnych. Warto wspomnieć, że tego rodzaju ochrona zalicza się do biernych środków. W celu zapewnienia pożądanej ognioodporności prowadzony jest natrysk specjalnych preparatów na konstrukcję w trakcie jej budowy. Proces ten powinien być realizowany przez firmy posiadające odpowiednie uprawnienia, doświadczenie oraz kompetencje. Tylko w taki sposób można zapewnić odpowiednie wykonanie wszelkich czynności.

Cały natrysk trzeba realizować zgodnie z zaleceniami producenta, który określa warunki takie jak temperatura czy wilgotność. W budynku musi być zapewniona również dostateczna wentylacja. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest ochrona osób zgromadzonych na terenie danego obiektu. W przypadku wystąpienia otwartego ognia konstrukcja nośna nie może zmieniać swoich właściwości. Tylko w ten sposób możliwa jest bezpieczna ewakuacja.