Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Budowa szamba do domu jednorodzinnego

Podczas budowy domu stajemy przed ciągłymi wyborami. Musimy zastanowić się jaki fundament wybrać, jakiego materiału użyć do wybudowania ścian, jakiego rodzaju dachem nakryć nasz budynek. Takich wyborów jest dużo więcej i każdy musi być podjęty możliwie jak najlepiej, by nie sprawiać nam problemu przez najbliższe kilkanaście lat. Jedną z decyzji jaką musimy podjąć jest wybór szamba.

Wybór zbiornika na szamba

dwukomorowe szamba betonowe - cenyPrzed w podjęciem decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych aspektów. Po pierwsze czy mamy dostęp do kanalizacji i w naszym zbiorniku będzie zamontowany odpływ prowadzący do głównej sieci kanalizacyjnej czy ma on być całkiem szczelny, a opróżniany przez firmę świadczące usługi asenizacyjne. Drugim ważnym czynnikiem jest zestawienie ceny do jego wytrzymałości. Kwoty jakie musimy wydać na zbiornik są bardzo różne, zależy od wielkości, wykonania i producenta. Warto przeszukać Internet wpisując w przeglądarkę np. frazę dwukomorowe szamba betonowe – ceny i tam znaleźć korzystną ofertę. Musimy się zastanowić jak duży ma być zbiornik. W tym celu możemy oszacować średnią produkcję ścieków przez naszą rodzinę i dodać to tej wartości kilkadziesiąt litrów. Wielkość musi być dobrze dobrana żebyśmy nie byli zmuszeni później do zbyt częstego opróżniania. Ostatnim aspektem jest wybranie czy chcemy szamba ekologiczne czy zwyczajne. Polecam zamówienie ekologicznego, ponieważ nie jest ono wcale droższe, a przy okazji dbamy o środowisko.

Budowa zbiornika na szambo jest inwestycją, którą powinniśmy przeprowadzać raz na minimum kilkadziesiąt lat, dlatego trzeba się dobrze zastanowić czego tak naprawdę potrzebujemy żeby nie były potrzebne przebudowy. Na zbiornik musimy wydać kwotę rzędu dwóch tysięcy złotych jeśli mówimy o ekologicznym szambie.