Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Ciekawe klocki jak Lego

Zabawa jest podstawowym narzędziem do zdobywania wiedzy o świecie i rządzącym nim zasadami. Maluchy uczą się przez zabawę i zajmuje im ona niemalże cały czas. Warto ją wspomagać, dając dziecku kreatywne zabawki, uczące wielu rzeczy naraz.

Zakup klocków ala Lego

klocki ala legoWiększość zabawek dostępnych w sklepach z artykułami dla dzieci, są podzielone na modele przeznaczone dla chłopców i dziewczynek. W zależności od płci, bawią się lalkami, samochodami, wózkami czy warsztatami. Jednakże są jeszcze grupy zabawek, którymi się bawią wszystkie dzieci i to niezależnie od wieku. Są to klocki ala Lego, które dostępne są w różnym przedziale wiekowym. Dla najmłodszych dzieci, klocki mają spore rozmiary i wykonane są z plastiku, gumy lub drewna. Dla starszych dzieci, klocki mają już mniejsze kształty i posiadają systemy mocować. Maluchy, które chodzą już do przedszkola, najczęściej potrafią już budować określone konstrukcje z klocków, gdyż ich rozwój fizyczny i psychiczny im na to pozwala. Zabawa nimi rozwija zdolność koncentracji, planowania przestrzennego czy manipulowania małymi przedmiotami w dłoniach. Ponadto klocki bardzo mocno rozwijają wyobraźnię, ponieważ jedynym ograniczeniem w tworzeniu budowli jest wyobraźnia i ilość posiadanych klocków. Niekoniecznie trzeba kupować drogie i markowe klocki Lego, bo można kupić ich znacznie tańsze odpowiedniki, które są identyczne. Mają takie same systemy mocowań i identyczne kształty, więc można je łączyć z klockami Lego. Można je kupić niemalże w każdym sklepie z zabawkami.

Jeżeli zastanawiamy się co kupić kilkulatkowi na prezent, to na pewno klocki będą strzałem w dziesiątkę. Na pewno się przydadzą, nawet jeżeli maluch ma już je w swoich zapasach zabawek. Im więcej klocków, tym większą i lepszą budowlę można z nich zrobić.