Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Ciepła kołderka dla dziecka

 

Dzieci od samego urodzenia lubią się przytulać do miękkich materiałów, dlatego ważne żeby wszystkie ubrania i okrycia, były uszyte z takich tkanin. Najważniejsza jest pościel i kocyki, gdyż dziecko spędza w łóżeczku większość czasu w pierwszych miesiącach życia.

Wybieramy najlepszą kołderkę dla dziecka

kołderki dla dzieciNajpierw trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie łóżeczko dla dziecka, czyli musi być ze szczebelkami. Konieczny jest dobry i twardy materac oraz komplet pościeli, w skład której wchodzi prześcieradło z gumką, poduszka i kołdra. W kwestii poduszki opinie są podzielone, bo do około roku, najlepiej żeby dziecko spało na płaskiej powierzchni z uwagi na kształtujący się kręgosłup. Jeżeli chodzi o kołderki dla dzieci, to ważne jest ich wypełnienie, ponieważ dzieci łatwo się uczulają. Na pewno nie mogą być z pierza i puchu, bo mogą się w nim gromadzić niebezpieczne da zdrowia roztocza, grzyby, a nawet pleśń. Najlepsza będzie kołderka z syntetycznym wypełnieniem, na przykład mogą to być granulat składający się z silikonowych kuleczek, albo specjalna wata. Takie modele kołderek można bezpiecznie prać w pralce w temperaturze maksymalnie czterdziestu stopni. Co do rozmiaru kołderki, to lepiej żeby była dopasowana do łóżeczka, ponieważ w nocy maluch może się nią całą zakryć, a to natomiast może być niebezpieczne dla niego. Klasyczne kołderki mają długość stu dwudziestu centymetrów i szerokość osiemdziesięciu centymetrów. Do kompletu będzie nam potrzebna jedynie bawełniana, lub wykonana z dzianiny poszewka.

Zakup kołderki, powinniśmy zrealizować jeszcze przed narodzinami dziecka, aby mieć wszystko gotowe na jego przyjście. W sprzedaży znajdziemy komplety pościeli, składające się z poduszek i kołderek. Takie zestawy wychodzą znacznie taniej niż oddzielne kupowanie.