Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

wycena domów

Co wpływa na wycenę nieruchomości?

Ceny nieruchomości są bardzo duże i różnorodne. Na cenę ma wpływ wiele czynników, niektóre są oczywiste, inne nie. Szczegółowych informacji na pewno udzieliłby nam rzeczoznawca lub pracownik biura nieruchomości.

Czynniki, które mogą zmienić przebieg wyceny nieruchomości

wycena domów

Najważniejszym czynnikiem zapewne jest lokalizacja, znacznie zależy od niej wycena mieszkań, a także wycena domów, ponieważ możemy spotkać, zwłaszcza na rynku warszawskim przypadki, kiedy mieszkanie jest tak drogie jak dom. Lokalizacji nigdy nie zmienimy w porównaniu do wyglądu obiektu, a zależy od niej bardzo wiele. Kiedy mieszkamy w pobliżu dworca, autobusów i zakładu pracy, nie potrzebujemy kupować samochodu, a to dosyć kosztowna sprawa dla wielu osób. Aczkolwiek mieszkanie w centrum Warszawy zawsze będzie droższe od mieszkania położonego również w centralnym miejscu ale w innym mieście, zwłaszcza tych mniejszych. W przypadku mieszkań ważna jest kondygnacja, a w przypadku domów jednorodzinnych istotny jest kształt działki. Istotne jest również przeznaczenie nieruchomości, inaczej wyglądać będzie wycena nieruchomości komercyjnych niż tych mieszkalnych. Wysokość potencjalnego czynszu ma znaczny wpływ na nieruchomość komercyjną. Dlatego niemal każdy lokal usługowy w Warszawie będzie droższy niż na przykład w Elblągu. Jednakże duży wpływ na cenę, niezależnie do sposobu użytkowania obiektu ma stan prawny oraz techniczny. Nikt za pewne nie będzie chciał nieruchomości wraz z lokatorem lub w opłakanym stanie, chyba że za odpowiednio niższą cenę. Dla każdego wycena nieruchomości może zależeć od innych czynników.

Dla jednej osoby najważniejszy będzie rozkład pokoi i metraż, dla innej liczba kondygnacji. Zawsze na rynku jednak raz ceny spadają, innym razem są wyższe – wszystko jest także zależne od gospodarki całego kraju.

O tym jakie zasady regulują kwestię wyceny nieruchomości można poczytać na https://www.estimus.com.pl/