Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Czemu poliwęglan grubości dziesięciu milimetrów jest najpopularniejszy?

Jednym z popularniejszych materiałów stosowanych ostatnio w budownictwie stał poliwęglan. Z powodu swoich właściwości i wszechstronnego zastosowania polubili go zarówno duzi inwestorzy jak i mniejsi klienci. Poliwęglan świetnie zastępuje szkło, jest estetyczny i trwały. Gdzie można zastosować te atrybuty?

Zalety poliwęglanu komorowego

poliwęglan komorowy 10mmPrzede wszystkim we wszelkiego rodzaju zadaszeniach. I to najszersze zastosowanie mają głównie płyty poliwęglanowe komorowe, ponieważ są tańsze od litych i dzięki różnym grubościom stosowane są przy różnych zadaniach. Poliwęglan kanalikowy, bo taka jest też jego nazwa, może mieć tylko jedną komorę grubości czterech mm. Najgrubsze płyty mogą mieć nawet po dwadzieścia parę milimetrów. Im grubsza płyta i większa ilość komór, tym większa jej odporność, ale też mniejsza elastyczność. Najpopularniejszą grubością jest płyta dziesięciomilimetrowa. Nie należy do najcieńszych, więc szybko nie pęknie, oraz nie jest najgrubsza, więc łatwo ją wygiąć w łuk. Poza tym poliwęglan komorowy 10mm ma dość przystępną cenę. Na pewno jest tańszy od poliwęglanu litego. Średnia cena płyt tej grubości wynosi od czterdziestu do siedemdziesięciu złotych za metr kwadratowy. Zależna jest też od koloru płyty i producenta. Grubość 10 mm może mieć również różną ilość komór. Należy pamiętać, że komory płyt po obróbce powinny być odpowiednio zabezpieczone, tak by nie dostała się do nich wilgoć. Uchroni to je przed grzybem i pleśnią.

Obróbka płyt poliwęglanowych jest łatwa i czysta. Klienci lubią go właśnie z tych powodów. Inwestorzy cenią sobie cenę materiału. Z kolei każdy konstruktor bierze pod uwagę to, że poliwęglan jest bezpieczny, odporny na warunki atmosferyczne, wyciszający i estetyczny. Dobrze zabezpieczony poliwęglan komorowy będzie służył długie lata.