Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Czy kamera termowizyjna jest w ogóle potrzebne?

Czy badanie termowizyjne jest aż tak bardzo potrzebne? Na dobrą sprawę nie spotkałem się jeszcze z jakimś zaskakującym nagraniem z kamery termowizyjne ? wszystko jest do przewidzenia. Najwięcej ciepła ucieka standardowo przez okna ? a dokładnie szczeliny między oknami a ścianami.

Po co wogóle amera termowizyjna?

termowizjaNie jest to nic zaskakującego ? dlatego warto od razu po wybudowaniu, wymienieniu, kupnie itd. zająć się izolacją termiczną okien ? bez wydawania naszej gotówki na badania. Kolejnym miejscem, które jest podatne na przepuszczanie ciepła jest dach ? jest to duża powierzchnia, często słabo izolowana, no i nie możemy zapomnieć, że ciepłe powietrze, ze względu na swoją gęstość unosi się, dlatego dach jest mocno narażony na utratę ciepła. Jest niemal pewne, że kamera termowizyjna pokaże na czerwono nasz dach, jeśli tylko nie zabezpieczyliśmy go w jakiś sposób jak np. styropianem lub watą szklaną lub ociepleniową. Wiec nic zaskakującego ? jak se pościelisz tak się wyśpisz a termowizja powie Ci, że coś jest czarne albo coś jest białe to wszystko. Trzecim mocno narażonym miejscem są drzwi ? tym bardziej, że często są otwierane ? wtedy ciepło ucieka jak osadzony z więzienia. No i chyba nikt nie potrzebuje tłumaczenia i udowadniania, że to jest miejsce gdzie ucieka ciepło. Jak zrobić, żeby mniej uciekało ciepło? Po pierwsze, dobra izolacja termiczna między futryną a ścianą. Po drugie najpierw należy zrobić przedpokój, z drzwiami, żeby zrobić takie miejsce, gdzie ucieka ciepło z tego miejsca, a nie z całego domu. Jak widać w domu jest kilka miejsc niemal pewnych gdzie będzie uciekać ciepło dlatego moim zdaniem nie jest warte inwestowanie w badania termowizyjne, które po prostu są teraz modne.

Wiadomo też, że jeśli ktoś chce to niech bada ? ja po prostu nie widzę żadnego sensu tej czynnośc, aby używać kamery termowizyjnej.