Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

profile okapowe

Czy montaż profili balkonowych jest konieczny?

Zakupując dom lub mieszkanie w bloku, chcemy posiadać balkon, aby na świeżym powietrzu móc odpocząć lub na przykład rozwiesić pranie. Prawidłowe wykonanie balkonu to podstawa długoletniej eksploatacji bez ciągłych poprawek, dlatego warto wybrać dobrą firmę budowlaną lub profesjonalnego developera.

Profile okapowe – niezbędny element balkonu

profile okapoweTrzeba zaznaczyć, że fachowo wykonane obróbki blacharskie balkonów mają ogromny wpływ na zabezpieczenie go przed wnikaniem wody i uszkadzaniem powierzchni balkonów. Aby zapewnić trwałość i plastyczność miejsca gdzie łączy się płyta balkonowa ze ścianą trzeba zadbać o jego krawędzie i pod tym kątem prawidłowo przeprowadzić obróbki blacharskie balkonów. Wykorzystywane do tego profile balkonowe spowodują nieprzepuszczalność wody, ponieważ ścisłe przyleganie do płytek balkonowych uniemożliwi ich oddzielanie się od powierzchni. Ponadto profesjonalne profile okapowe na balkon skutecznie usuną tworzące się zawilgocenie pod podłożem płytek położonych na balkonie. Budując balkon nie można zapomnieć o roli, jaką spełniają okapniki balkonowe, które zabezpieczają balkony przed wnikaniem w ich powierzchnię wody blokując tworzenie się nieefektownej i szkodliwej pleśni. Umieszczone okapniki balkonowe pozwolą w czasie deszczu odprowadzić zbierającą się wodę do rynien, która w przypadku ich braku będzie spływała po ścianach domu niszcząc po drodze balkon i nawilgacając pokoje przylegające do balkonu. Jeżeli nie uda się uniknąć niszczącej działalności nadmiaru zbierającej się wody trzeba zrobić remont balkonu i wykonać prace mające na celu uszczelnienie balkonu. Każdy użytkownik balkonu zdaje sobie sprawę, że każde naruszenie konstrukcji balkonu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jego użytkowników.

 

Na zadowolenie z eksploatacji balkonu składa się wiele czynników, jeżeli uszczelnienie balkonu wykonano ze sprawdzonych i skutecznych środków sprawdzających się podczas opadów deszczu oraz mrozów można mieć pewność, że jego funkcjonalność i trwałość będzie zadowalająca. Zawsze niedokładne wykonanie po jakimś czasie daje negatywne efekty.