Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Czy warto założyć implanty zębów?

Niejeden z nas marzy o pięknym, zniewalającym uśmiechu. Jednak niestety, często nasze zęby nie są w idealnym czy nawet zadowalającym stanie – więc trzeba je usunąć. Na szczęście rozwiązaniem są implanty zębów. Czy warto w nie zainwestować?

Implanty zębów – dlaczego?

implanty toruńPrzede wszystkim implanty mają znaczenie zdrowotne. Zapobiegają one zanikom kości, jakie mogą mieć miejsce po usunięciu zęba. Nie wymagają one również szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów. Zaletą jest także komfort – dzięki nim znika problem ruszania się protezy dentystycznej, co znacznie zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa. Implanty są także stabilne – raz założone nie wymagają poprawek, co sprawia, ze służą pacjentowi całe życie. Jednak implanty mają  również funkcję estetyczną – gwarantują piękny uśmiech przez długie lata. Po za tym pacjent z implantami w ogóle nie odczuwa ich obecności – może swobodnie żuć, uśmiechać się, mówić. Na pewno wadą implantów jest cena. Jeśli wybierzemy dobre implanty toruń, Warszawa czy Gdańsk będą miały podobne ceny. Jednak warto potraktować to jako inwestycję długoterminową – ponieważ implantów nie trzeba poprawiać ani wymieniać. Istnieje również ryzyko odrzucenia implantu zębowego, jednak dzisiejsza technologia znacznie je minimalizuje. Należy także pamiętać oczywiście o odpowiedniej higienie jamy ustnej – musi być ona na najwyższym poziomie. Dla niektórych osób minusem jest także czas oczekiwania na założenie korony. Wynika on z tego, że implant zębowy musi zrosnąć się z kością.

Jak widać, implanty zębowe to doskonały pomysł dla tych, którzy marzą o powrocie do pięknego uśmiechu. Jest to nowoczesny, bezpieczny i praktycznie niezawodny sposób na powrót do zdrowych zębów, dobrego samopoczucia i spokojnego życia z doskonałymi zębami.