Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Czym jest badanie termowizyjne

Badanie przy wykorzystaniu termowizji wykonywane jest tylko i wyłącznie przy pomocy specjalistycznych firm, które posiadają odpowiednie urządzenia do przeprowadzenia tego rodzaju usługi. Firmy te posiadają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, dzięki czemu wykonywana usługa jest efektywna i może przynieść wiele oszczędności w przypadku znalezienia problemu w strukturze domu i jego usunięcia.

Zalety korzystania z termowizji

badania termowizyjne w KrakowieBadania przy wykorzystaniu termowizji pozwalają na ustalenie miejsc w domu, w których ucieka ciepło, co powoduje znacznie zwiększenie kosztów zużycia energii. Odpowiednio przygotowania instalacja cieplna i energetyczna powinna być szczelna i nie pozwalać na przedostawanie się ciepła na zewnątrz. W przypadku, gdy nasze rachunki za ogrzewanie niespodziewanie wzrosną o kilka, bądź kilkanaście procent, warto wówczas skorzystać z usług firm, które posiadają specjalistyczne urządzenia wykonujące badania termowizyjne w Krakowie. Badania pozwalają również na sprawdzenie, jaka jest różnica temperatur obiektu przy pomocy różnych kolorów, które wyświetlą się na ekranie kamery. Badania tego typu są najbardziej nowoczesne i nie występuje potrzeba ingerencji w strukturę budynku. Badania termowizyjne w Krakowie mogą być nawet wykonywane na zewnątrz budynku, dzięki nowej technologii i dalekiemu zasięgu urządzenia badawczego. Wykorzystanie tej metody pozwala na wizualizację i określenie miejsc, które tracą ciepło, jak i ustalenie lokalizacji ognisk wilgoci, które niewyeliminowane skutecznie mogą zniszczyć ściany budynku.

Należy wybrać odpowiednio doświadczoną i renomowaną firmę do przeprowadzenia tego rodzaju usługi. Efektywne sprawdzenie strat ciepła pozwala właścicielowi budynku określić, gdzie występują tak zwane mostki cieplne.