Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Czym jest kortyzol?

Wśród często wykonywanych badań bez dwóch zdań jest poziom kortyzolu. Zazwyczaj osoby z nadprogramowymi kilogramami mają z tym hormonem problem. Okazuje się, że kortyzol jest nazywany inaczej hormonem stresu, ponieważ podwyższa się właśnie w sytuacjach, w których ten stres odczuwamy. Warto przynajmniej raz na jakiś czas oznaczyć poziom tego hormonu.

Jakie są normy poziomu kortyzolu?

poziom kortyzolu normaMówiąc o konkretnych badaniach, warto oczywiście od razu wspomnieć, że każde z nich ma rozpisane normy. Jeśli nasz wynik się w nich mieści, to nie mamy się czym stresować. Oczywiście warto pamiętać, że nie tylko za wysoki poziom bywa groźny, ale również zbyt niski. Tak naprawdę każda sytuacja ma jakieś medyczne wytłumaczenie. Zazwyczaj sami nie wpadamy na to, by zbadać poziom kortyzolu. Tak naprawdę w większości przypadków zleca nam to badanie lekarz. Najczęściej są one zlecane osobom, które mają problemy z glukozą i tym samym z nadprogramowymi kilogramami. Jeśli poziom kortyzolu jest zbyt wysoki na pewno trudno będzie nam zrzucić wagę. Jeśli interesuje nas badanie na poziom kortyzolu norma jest do znalezienia w Internecie. Musimy jednak wiedzieć o tym, że każde laboratorium może podawać nieco inne normy i należy brać to pod uwagę. Nie ma uniwersalnych norm i wszystko uzależnione jest od aparatury oraz od metody badania.

Decydując się na badania należy znać ich normy. Oczywiście ostateczna interpretacja zawsze jest po stronie lekarza. Mimo wszytko tak naprawdę warto od razu sprawdzić jak prezentują się nasze wyniki. W ostatnim czasie naprawdę wiele osób decyduje się na to, by wykonać poziom kortyzolu, ponieważ wiele osób ma problem z jego ilością. To z kolei może powodować różnego rodzaju problemy zdrowotne, których najczęściej nie łączymy nawet z wynikami badań.