Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Damskie rowery MTB

Kobiece kolarstwo MTB zdobywa coraz szerszą popularność. Przejawia się to w większej liczbie zawodów organizowanych w różnych częściach Polski i Europy. Kobiece zawody MTB wymagają używania odpowiedniej klasy sprzętu. Jednak nie tylko profesjonalne zawody wymuszają produkcję damskich rowerów górskich. Popyt rośnie także na seryjnej produkcji górskie rowery kobiece.

Damskie rowery MTB oferowane w sklepach rowerowych

damskie rowery krossCzym jednak odróżnia się damski rower MTB od męskiego? Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy jest oczywiście bardziej opadająca rura górna ramy oraz mniejszy rozmiar ogólny całego roweru. Jest to oczywiście wymuszone przez warunki fizyczne kobiet użytkujących dane rowery. Rowery górskie dobrych marek przeznaczone dla kobiecego użytku są produkowane z taką samą starannością jak wersje dla mężczyzn. Producenci stosują w nich ten sam osprzęt renomowanych marek, a całość konstrukcji jest opracowywana z taką samą starannością co modele męskie. Za przykład może posłużyć nasz rodzimy producent rowerów. Damskie rowery Kross oferują bardzo dobrą jakość, a wybór konkretnych modeli może być podyktowany wymaganiami konkretnej kobiety co do jazdy na rowerze MTB. Inny rower wybierze pani, chcąca pojeździć rekreacyjnie w parku, a inny kobieta, która poważnie myśli o ściganiu się w zawodach. Wszystkie te aspekty trzeba przedyskutować ze sprzedawcą, który w dużej mierze pomoże rozwiązać wszelkie wątpliwości.

W ostatnich czasach przekrój rowerów damskich do zastosowania przełajowego oraz konkretnych modeli górskich do ścigania się stale się poszerza. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest rosnąca potrzeba aktywności fizycznej wśród kobiet, a także potrzeba uprawiania sportu na wyższym poziomie niż tylko krótkich wycieczek do pobliskiego lasu.