Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Detal ma znaczenie

Często bywa tak, ze jeden detal taki jak dodatki do wnętrz potrafi zbudować całą aranżację lub zadziałać w zupełnie przeciwną stronę i wszystko popsuć. O sile aranżacji decyduje dobranie łączników takich jak na przykład kontakty i gniazdka.

Dlaczego detale w przypadku dekoracji wnętrz są takie ważne?

Dekoracje do wnętrzNie powinny one żyć własnym życiem w oderwaniu od reszty projektu wnętrza więc warto poświęcić im chwilę uwagi przed nietrafionym zakupem. Tego typu detale potrafią rzucić nam się w oczy jako pierwsze już na samym wejściu. Tak samo jak potrafią one budować klimat wystroju wnętrza i wydobyć z niego ukryty potencjał, tak w równie prosty sposób są w stanie zrujnować najbardziej przemyślaną aranżację. Najczęściej rolę tego typu detali stanowią dekoracje wnętrz w postaci osprzętu elektrycznego, czyli włączniki i gniazdka, których zakupu nie należy zostawiać na sam koniec i przyjrzeć się im nieco wcześniej. Przed zakupem tego typu łączników przede wszystkim musimy sobie sobie odpowiedzieć na pytanie czy zależy nam na ukryciu jego kolorystyki i kształtu stapiając je z tłem czy wręcz przeciwnie i wyróżnić go kontrastowym kolorem, ciekawym kształtem czy wyrafinowanym materiałem ramki na tle całości aranżacji. Jeśli aranżacja salonu czy kuchni utrzymana jest w żywiołowych, wielobarwnych odcieniach, a także składa się z licznych, barwnych dodatków do wnętrz i akcesoriów dekoracyjnych eksponowanych z rozmachem, wówczas kolejny barwny detal lub ozdoba świąteczna będzie zupełnie na miejscu, stanowiąc konsekwentnie przedłużenie koncepcji aranżacji. W skrajnym założeniu, gdy aranżacja wnętrza skupiona jest wokół jednej, monochromatycznej barwy, nasycony pigmentem koloru łącznik. Kolorowy łącznik jest także przyjemnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, gdzie przy zamierzenie neutralnym wybarwieniu mebli dziecięcych według kanonu im prościej tym ładniej i na dłużej oraz ścianie w pastelowej tapecie z delikatnym motywem, jaskrawy łącznik w ulubionym kolorze dziecka będzie się wyróżniał i przywoływał pozytywne skojarzenia.

Przyjemna i wyróżniająca się na tle ściany oprawa łącznika pozwoli także zawsze o nim pamiętać wychodząc z pomieszczenia co pozwoli na utrwalenie nawyku oszczędzania energii.