Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

chlor w tabletkach

Dlaczego chlor w basenie jest ważny

Kiedy wybieramy się na basen zawsze mamy świadomość tego, że po wyjściu z niego będziemy mieć na sobie zapach chloru. Pewnie nie jedna osoba zadaje sobie pytanie dlaczego dodaje się chlor do basenu. Otóż dlatego, że jest on bardzo ważny.

Chlor w tabletkach – skuteczny środek

chlor w tabletkachChociażby chlor w tabletkach jest to bardzo dobry i skuteczny środek do pielęgnacji wody w basenie. Zabija wszelkie bakterie, które zawarte są w wodzie. A musimy mieć świadomość, że z publicznych basenów korzysta bardzo dużo osób, których nie znamy. Nie wiemy czy mają i jakie mają choroby. Dlatego też dla osób, które nadzorują takie baseny ważna jest chemia basenowa. Nie mogą dopuścić do tego aby w wodzie w basenie pojawiły się jakiekolwiek bakterie czy grzyby. A tym bardziej nie dałoby się codziennie wymieniać wody, dlatego też musi być ona filtrowana wraz z chlorem. Osobiście znam wiele osób, które nie chcą chodzić na baseny właśnie ze względu na to, że mogą się czymś zarazić. Dzięki temu, że osoby odpowiedzialne za czystą wodę w basenie dbają o to by zawsze był chlor do basenu tych zarazków jest tak naprawdę znikoma liczba. Teraz też coraz częściej przy basenach powstają sauny. Za sprawą sauny, z której mogą korzystać tylko i wyłącznie osoby zdrowe, można się odprężyć i zrelaksować. Teraz bardzo często pojawiają się też zapachy do sauny.

Po wizycie w saunie warto wziąć zimny prysznic. Niemniej jednak trzeba pamiętać żeby nie od razu wejść pod lodowatą wodę żeby nie zaznać szoku termicznego. Trzeba stopniowo zmniejszać temperaturę wody. Ważne jest także aby po wyjściu nawodnić organizm.