Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

hala stalowa

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają hale stalowe?

W dzisiejszych czasach wszystkie budynki, o dużej przestrzeni użytkowej buduje się wykorzystując stalowe konstrukcje. Tradycyjne budownictwo byłoby bowiem w tym przypadku zupełnie nie opłacalne.

Hale stalowe to tanie budowanie

hala stalowaNie ważne czy spojrzymy tutaj na koszt inwestycji czy czas jej wykonania, to konstrukcje ze stali zdecydowanie przewyższają wszystkich innych konkurentów.Wszystko to głównie dzięki temu, że hale stalowe są niezwykle tanie, w porównaniu do innych metod budownictwa. Co więcej taką konstrukcje da się postawić w przeciągu kilku tygodni, a nie miesięcy. Nie ma znaczenia nawet to, w jak wielką hale mamy zamiar zainwestować. Największe kolosy przekraczające sto metrów kwadratowych buduje się szybciej niż w cztery tygodnie. Kolejną zaleta takich stalowych konstrukcji jest to, że da się osiągnąć dużą powierzchnie użytkową pod dachem, bez użycia jakichkolwiek podpór. Jest to więc niesamowicie korzystne szczególnie w przypadku hal sportowych. Jeżeli bowiem chcemy umieścić boisko w takiej konstrukcji to nie możemy sobie pozwolić na to, aby jakaś podpora znajdowała się na jego środku. Tak samo jest oczywiście w przypadku lodowisk, boisk do siatkówki, czy kortów tenisowych. Właśnie dlatego kiedy udajemy się gdzieś na tego typu obiekty, to przeważnie, będą one skryta w takich stalowych halach.

Zaleta tego typu konstrukcji jest również to, że z łatwością można ją rozmontować i przenieść w inne miejsce. Jeżeli jakieś przedsiębiorstwo będzie musiało usunąć swoje hale przemysłowe z danej lokacji to wystarczy wynająć do tego odpowiednich specjalistów. 

Źródło: http://www.hupro.pl