Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Do czego służą pompy dozujące?

Przemysł chemiczny to bardzo prężnie rozwijająca się branża. Oprócz związków chemicznych, wokół których kręci się ten przemysł, niezbędne są w nim odpowiednie urządzenia, których zadaniem jest wspomaganie zachodzących procesów. Jednym z takich urządzeń jest pompa dozująca.

Zastosowanie pomp dozujących

pompy dozujące tłokoweGłównym zadaniem tego typu pomp jest przede wszystkim bardzo precyzyjne dozowanie cieczy, nawet tych żrących, lepkich i toksycznych. Istnieje wiele różnych rodzajów pomp dozujących, np. pompy membranowe. Popularne są pompy dozujące tłokowe, które są stosowane we wszystkich sytuacjach gdzie występuje bardzo wysoka temperatura i wymagane jest wysokie ciśnienie. Zatem w jakich odnogach przemysłu chemicznego są stosowane pompy dozujące tłokowe? Najczęściej w branży olejowo-gazowej, farmaceutycznej i przy produkcji środków higieny osobistej i czystości. Ponadto, pompy mają swoje zastosowanie w rolnictwie i w procesach uzdatniania wody. Często są też stosowane w technice basenowej oraz w instytutach badawczych. Są to więc wielofunkcyjne urządzenia, które spełniają swoją rolę w wielu dziedzinach. Co więcej, pompy dozujące tłokowe charakteryzują się dużą trwałością, wytrzymałością i niezawodnością, co sprawia, że są chętnie wybierane przez klientów. Pompa, która jest dobrze dobrana do potrzeb naszej firmy to gwarancja bezpieczeństwa. 

Wybór odpowiedniej dla naszej branży pompy to trudne zadanie, które warto skonsultować ze specjalistami. Jednak właściwa pompa zapewnia bezpieczeństwo pracy i znacząco wpływa na wydajność. Dobranie maszyny do naszych potrzeb wpływa na jej późniejszą eksploatację więc powinno być przemyślane. Najwyższa jakość wykonania urządzenia to też gwarancja bezawaryjności i bezproblemowego użytkowania przez długie lata.