Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dobre warsztaty dla rodziców

 

W behawioralnej terapii trudnych zachowań posługujemy się różnymi metodami i technikami. Jednak rzadko się zdarza, aby zastosowanie pojedynczej interwencji było skuteczne, w przypadku wszystkich możliwych problemów.

Dostosowanie technik terapeutycznych do konkretnych zachowań

psycholog dziecięcy ŁódźBędąc uczestnikiem pewnych ciekawych warsztatów dla rodziców z trudnymi dziećmi, mogłem zapoznać się z różnymi metodami i technikami, pozwalającymi wpłynąć na negatywne zachowania dzieci. Zajęcia trwały przez tydzień, a prowadzącym był psycholog dziecięcy Łódź było pierwszym miastem, które uruchomiło tego typu warsztaty, później ze względu na spore zainteresowanie rodziców, objęło to swoim zasięgiem prawie wszystkie większe miasta. To co było istotą programu, to praktyczne podejście do konkretnych zachowań problemowych z uwzględnieniem indywidualnych cech każdego dziecka. Była to naprawdę dobra lekcja, która pozwoliła rodzicom na znalezienie odpowiednich rozwiązań konkretnych problemów. Przykładowo, prowadzący warsztaty, posłużył się metaforą przepisu na szarlotkę. By wyszło takie ciasto, trzeba w miarę dokładnie trzymać się przepisu. Czasami trzeba dodać mniej, czasami więcej cukru, niektórzy lubią szarlotkę z cynamonem. Podobnie jest ze stosowaniem technik behawioralnych, w stosunku do dzieci. Z jednej strony warto trzymać się założeń i zbadanego sposobu stosowania, z drugiej strony, każde dziecko jest inne i nie zawsze ta sama metoda ma zastosowanie, w przypadku dwóch różnych dzieci. Warto również dodać, że często w terapii behawioralnej stosujemy kilka różnych technik, w tym samym czasie między innymi po to, by zwiększyć szansę na skuteczną poprawę zachowań.

Na warsztatach oprócz teorii, mogliśmy nauczyć się stosować kilka metod naraz, w praktycznych ćwiczeniach. Wszystko to sprawiło, że późniejsze wprowadzanie tych technik w domu, odbywało się w sposób naturalny i skuteczny. Oczywiście dziecko zauważyło pewne zmiany, ale dość szybko okazało się, że miało to bardzo pozytywny efekt.

Sprawdź też https://adrianacylwik.pl