Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dobry odkurzacz przyjacielem kobiety

Odkurzanie, chociaż nie jest moją największą zmorą wśród domowych obowiązków (tą największą jest prasowanie), nie jest również moim ulubionym zajęciem. W zasadzie powinnam powiedzieć „nie było”, ponieważ od czasu, kiedy zaopatrzyłam się w odkurzacz bezprzewodowy, jest znacznie lepiej.

Męża pytanie o odkurzanie

montaż odkurzaczy centralnychTeraz jestem na etapie budowy domu. Właściwie dom jest dopiero w fazie projektu, jednak pewne decyzje należy podjąć już teraz, żeby później nie wprowadzać niepotrzebnych komplikacji. Mąż zadał mi ostatnio ważne pytanie: czy chcę mieć w domu odkurzacz centralny? Zupełnie mnie tym zaskoczył. Znam go i wiem, że lubi nowinki technologiczne i różnego rodzaju usprawnienia, choć sama przyznaję, że wcześniej nie natknęłam się nawet na temat takiego odkurzacza. Postanowiłam więc zasięgnąć wiedzy i poważnie rozważyć instalację tegoż urządzenia w nowym domu. Zacznijmy od tego, że montaż odkurzaczy centralnych, a w zasadzie poprowadzenie samej instalacji, wymaga kucia ścian i sufitów. Dlatego najlepszy moment na taką decyzję to budowa domu, lub też remont generalny. Odnoszę nawet wrażenie, że samą instalację warto poprowadzić, nawet jeśli nie mamy w planie późniejszego jej wykorzystania. Dlaczego? Przeglądając oferty nieruchomości na sprzedaż, zauważyłam, że instalacja ta jest ujętym w ofercie walorem domu, co przekłada się na jego wartość. Przy poprowadzonej właściwie instalacji, montaż odkurzaczy centralnych to już tylko kwestia zakupu i podłączenia jednostki centralnej. Dodatkowe koszty? Raz na jakiś czas warto zrobić serwis i oczywiście zmienić zapełniony worek. Bez plączącego się kabla i ciągnięcia za sobą ciężkiego odkurzacza, sprzątanie staje się mniej uciążliwe (może nawet przyjemniejsze).

Postanowiłam wykorzystać propozycję męża i uwzględnić instalację odkurzacza centralnego w planach domu. Tym bardziej, że sam koszt pierwszego etapu zamyka się w 2000 zł (w zależności od ilości gniazd). Nie jest to kwota, która obciąży budżet na budowę, natomiast daje możliwości na przyszłość. Teraz czekam tylko, co mąż zaproponuje mi w temacie prasowania.