Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dofinansowania unijne dla małych firm

Każda mała firma boryka się z wieloma problemami. Do urzędów trzeba składać stosy papierów zanim się założy działalność, później trzeba szukać pracowników, dostawców, którzy zgodzą się współpracować z nową firmą. Dofinansowania unijne dla małych firm i nie tylko.

Po co dofinansowanie unijne dla małych firm.

dofinansowanie unijneWiększość osób nie posiada takich środków finansowych, żeby samemu tylko z własnej kieszeni sfinansować całą działalność firmy, a banki coraz mniej chętnie udzielają kredytów, jeśli nie mają pewności, że ta inwestycja im się zwróci. Niektóre branże, szczególnie narażone na zapaści finansowe, czy biznesy sezonowe np. nadmorskie, mają więc problem. Rozwiązaniem mogą być dotacje unijne dla małych firm. Dzięki takim bezzwrotnym dotacjom możemy zainwestować w naszą firmę. Na co przedsiębiorstw najczęściej wydają pieniądze? Na zakup nowoczesnego sprzętu i maszyn, na działalność w internecie (strona internetowa, konta na portalach społecznościowych, pozycjonowanie stron, reklama w internecie, pisanie blogów), która ma na celu promocję ich działalności, czasem finansują kursy doszkalające i studia podyplomowe dla sowich pracowników, żeby podnieść ich kwalifikacje, by mogli lepiej pracować dla firmy. Dotacje z unii europejskiej nie są skierowane tylko do początkujących przedsiębiorców, ale też do tych, którzy chcą rozwinąć swoja działalność, poszerzyć rynek eksportowy, zatrudnić nowych pracowników. To wszystko brzmi świetnie, ale gdyby pozyskiwanie dotacji unijnych było takie proste, to każda firma byłaby liderem w swojej dziedzinie, a tak przecież nie jest. Żeby je uzyskać firma musi spełnić szereg warunków dopuszczających do złożenia wniosku, potem napisać ten wniosek i czekać, ze to właśnie oni dostaną dofinansowania unijne dla małych firm. Wiele osób uczy jak napisać projekt o dofinansowanie lub samemu oferuje, że takowy napisze. Skoro jest rynek na takie usługi, to znaczy, że pisanie projektów nie jest takie łatwe.

Później urzędy mogą sprawdzić, czy pieniądze zostały wydane prawidłowo, bo inaczej mogą nam cofnąć dofinansowania unijne dla małych firm, które będziemy musieli spłacić.