Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dokładność wag najazdowych

Dzisiejsza elektronika ma to do siebie, że raczej się nie myli. Mylić może się człowiek, ale nie maszyna. To właśnie jest zaleta każdej wagi elektronicznej, że mylić się ona nie może. Chyba, że jest zepsuta. Tak jest wagami zarówno aptecznymi, jak i tymi największymi – najazdowymi. Są bardzo dokładne, bez względu na ilość ważonego towaru.

Waga najazdowa jest produktem niezbędnym w przemyśle

dokładne wagi najazdoweNikt nie wyobraża sobie pracy np. na składzie budowlanym, czy przy sprzedaży opału zimowego, bez wag najazdowych. Nie ma takich koszy, które mogłyby pomieścić np. 10 ton węgla które chce kupić klient i przeniesienie tego kosza na wagę, aby potwierdzić jego ciężar. Niemożliwe? Oczywiście, że tak. Od takiego ważenia są dokładne wagi najazdowe, na które wjeżdża samochód ciężarowy z załadowanym na „pakę” węglem. Wcześniej, (przed załadunkiem) taki samochód jest dokładnie ważony, a rezultat odejmuje się od całości ważonego auta. To bardzo proste i dokładne ważenie sprzedawanego towaru. Waga najazdowa może dokładnie zważyć towar zarówno w małym samochodzie osobowym, jak również w wielkiej ciężarówce (Tir). Nie ma znaczenia wielkość i ciężar auta, ponieważ są wagi obsługujące takie ciężarówki, włącznie z towarem i są na tyle dokładne, że potrafią zważyć popularnego „osiemnasto-kołowca”, wraz z jego wielkim załadunkiem co do kilograma. Jest to świetny wynik, ale takie wagi są dokładne z racji swojego oprogramowania. Ciężar jest ważony niemal automatycznie i to jest wielka zaleta takich wag.

W wielkich hurtowniach są montowane wagi najazdowe nie tylko dla celów sprzedażowych. Towar także jest co jakiś czas ważony celem sprawdzenia jego aktualnego stanu na magazynie. Jeśli by czegoś brakowało, wtedy taka hurtownia może zamówić towar dla siebie i oczywiście dokładnie go zważyć.