Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dom ekologiczny a studnia głebinowa

Technologia rozwija się niesamowicie we wszystkich dziedzinach życia, również w kwestii zaopatrywania naszego domu w zasoby i energię. Czy istnieją już na rynku rozwiązania pozwalające w pełni uniezależnić się od kosztownego pobierania prądu oraz wody? Jak najbardziej tak. Urządzenia takie jak fotowoltaika, pompa ciepła, czy studnia głębinowa pozwalają uczyć nasz dom w pełni samowystarczalny, ale po kolei.

Studnia głębinowa jest pomocna.

studniaFotowoltaika może zapewnić nam w pełni darmowy prąd. Dzieje się tak dzięki zamienieniu energii słonecznej na energię elektryczną. Przy odpowiedniej ilości paneli zamontowanych w domu możemy mieć samowystarczalne źródło prądu i nigdy nie ujrzeć rachunku za energię elektryczną. Kolejnym ciekawym urządzeniem jest pompa ciepła woda powietrze. Pozwala ona na ogrzewanie domu przy minimalnym udziale energii elektrycznej. Pompa przy pobranym 1 kilowacie prądu oddaje nam energię grzewczą o wartości około 4 kilowatów. Przy dobrze ocieplonym domu z powodzeniem może stanowić jedyne źródło ogrzewania. Pompa ciepła świetnie odnajduje się w naszym klimacie. Ostatnim niezbędnym źródłem zasobów będzie studnia głębinowa. Wykonanie takiej studni pozwala nam na w pełni samowystarczalne źródło wody. W dodatku jest to woda bardzo czysta. Studnia głębinowa Śląsk może być świetnym rozwiązaniem jeśli w pobliżu naszej działki nie ma poprowadzonych wodociągów. Podróżując po miastach południowej części kraju jak województwa małopolskie, tutaj w szczególności przedmieścia Krakowa, oraz województwo śląskie, może pochwalić się dużą ilością takich domów. Czy jest to opłacalne? Koszt budowy tego domu z wykorzystaniem wszystkich tych urządzeń może wzrosnąć o nawet 100 000 złotych w górę, jednakże pamiętajmy, że dzięki fotowoltaice, pompie ciepła i studni głębinowej możemy nigdy nie płacić za prąd i wodę. W dłuższej perspektywie sprawi to, że koszty się nam zwrócą, a po jakichś dziesięciu latach zaczniemy mieć energię w pełni za darmo. Ponieważ są to rozwiązania ekologiczne, to możemy zawsze się starać o dotacje unijne.

Na 100% część dofinansowania dostaniemy na fotowoltraikę i na studnię głębinową. Pozwala to znacząco zmniejszyć koszty zamontowania tych technologii w swoim domu. Urządzenia te ciągle tanieją co powinno zwiększyć ich popularność.