Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dopasowana czapka dla dziecka

Ubieranie dzieci zawsze jest problematyczne dla rodziców, szczególnie tych najmłodszych pociech, ponieważ one nie powiedzą, że jest im zimno, lub gorąco. Małe dzieci należy chronić przed promieniami słonecznymi i przed mrozem. 

Wybór najlepszych czapek dla dzieci

czapki dla dzieciKażda mama wie, że maluchy muszą mieć sporo ubrań na zmianę, bo szybko się brudzą. Niektóre części ubioru zanim się zabrudzą, mogą zostać zgubione i do niech niewątpliwie należy czapka, szalik, czy rękawiczki. Maluchy do około trzech, czterech lat, powinny nosić czapki dla dzieci na każdą porę roku. Na lato mogą być cienkie, bawełniane, a na zimę lepiej się sprawdzą grube i ocieplane czapki. W sezonie letnim, czapka ma za zadanie osłonić głowę malucha przed promieniowaniem słonecznym, a w sezonie zimowym musi zabezpieczyć ją przed chłodem i wiatrem. Dla niemowlaków najlepsze będę czapeczki że sznureczkami po bokach, które można zawiązać pod brodą i dziecko jej nie ściągnie. Czapki dziecięce mogą być jedno, lub dwustronne, dzięki czemu kupując jedną, mamy tak naprawdę dwie. W zimowych modelach czapek często są spotykane pomocy zrobione z włóczki, lub kolorowych nitek. Do czapek zaliczają się też przeróżne kapelusiki, które świetnie się sprawdzają w upalne dni i mają sznureczki że ściągaczem pod brodą, przez co maluch nie zgubi go nawet podczas biegania po plaży. Dla chłopców popularne są czapeczki z daszkiem, które mogą nosić w dwojaki sposób, albo przodem, albo tyłem. Ostatnio modne są też kaszkiety dla dzieci. 

Czasem bywa, że dziecko nie pozwoli sobie nałożyć jakiejkolwiek czapki na głowę i każdą będzie próbowało od razu ściągnąć. W takiej sytuacji należy albo przeczekać też okres, albo spróbować mu założyć cienka czapkę bez wiązania pod brodą, której prawie nie czuć.