Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Dron w pracy ? fotograf i kamerzysta

Dzisiejsza technologia daje ogromne pole do popisu co do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dajmy na to kiedyś, fotografia była bardzo wymagająca ? po pierwsze na jednej kliszy można było zrobić około 25 zdjęć.

Dron oczywiście służy nie tylko rozrywce ale i zarobkowi pieniędzy

quadrocopterNie oszukujmy się ? to nie jest dużo, szczególnie, że dzisiejsze aparaty mają możliwość robienia nawet kilka tysięcy zdjęć na jednym nośniku pamięci. Co więcej, wyjmując kartę mamy niemal pewność, że nic się nie uszkodzi, a dawniej ? naświetlenie kliszy było po prostu nieodwracalne. Jeśli fotograf chciał poszaleć i zrobić zdjęcie powiedzmy z wysokości to musiał albo wynająć jakąś ekipę z podnośnikiem albo co najmniej rozłożyć drabinę. A jak to wygląda dziś? Dziś angażujemy do tego quadrocopter, inaczej nazywanego jako dron. Dron z kamerą jest najnowszą technologią ? która wykorzystywana jest właśnie przez fotografów lub kamerzystów. Dzięki temu możemy zrobić naprawdę sympatyczne zdjęcia, które nie łatwo byłoby powtórzyć. Drony są również wynajmowane w większych miastach do badania dymu z kominów, co pozwala na stwierdzenie czym dana rodzina pali w piecu. No i wracając do nagrywania ? mamy teraz niemal każdą większą imprezę nagraną z lotu ptaka ? a jak wiadomo, niemal każdy marzył o tym, żeby móc zobaczyć taką imprezę czy cokolwiek z lotu ptaka. W końcu już nawet w mitologii była opisana chęć latania.

Jednak dzisiejsza technologia pozwala naprawdę robić różne rzeczy. Ostatnio nawet skonstruowano tzw plecak rakietowy który pozwala latać każdemu z prędkością 130km/h dzisiaj jest to 30minut ale myślę, że ten czas się powoli będzie wydłużał ? wszystko zależy od technologii jaką naukowcy wykorzystają do tego celu.