Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Elewacja z płytką ceglaną

Kiedy budujemy dom lub przeprowadzamy jego generalny remont, zależy nam nie tylko na tym, by jego wnętrze prezentowało się w odpowiedni sposób, ale również o to, by jego elewacja stała się atrakcyjnym zaproszeniem dla domowników i ich gości. Jeśli zależy nam na stworzeniu atrakcyjnej elewacji budynku, mamy do wyboru kilka różnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na estetykę całej konstrukcji.

Wykorzystanie ceglanych płytek

płytka ceglana na elewacjeJednym z rozwiązań, które w ostatnim czasie stało się dość popularne jako sposób wykonywania elewacji zarówno na domach mieszkalnych, jak i na budynkach biurowych, jest wykorzystanie płytki ceglanej. Płytka ceglana na elewacje najczęściej swoje zastosowanie znajduje w dolnej części budynku, bardzo rzadko wykorzystywana jest jako materiał, którym pokrywane są całe ściany zewnętrzne budynku. Jeśli budujemy dom, który będzie cechował się wysokim parterem, a co za tym idzie piwnica będzie częściowo znajdowała się nad poziomem powierzchni gruntu, płytka ceglana doskonale sprawdzi się jako element elewacji powiązany z wysokością piwnicy w naszym budynku. Płytki ceglane swoim wyglądem przypominają prawdziwe cegły, a ich wytrzymałość sprawia, że są odporne na czynniki atmosferyczne i różnego typu uszkodzenia mechaniczne. Płytki te często są stylizowane, by przypominały swoim wyglądem, np. cegły wykorzystywane w budownictwie jeszcze przed drugą wojną światową. Dzięki wykorzystaniu tego typu płytek możemy nadać naszemu budynkowi dość niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Ceglane płytki najczęściej charakteryzują się gładką powierzchnią, jednak kilka ich typów posiada powierzchnię chropowatą, co najczęściej wynika ze stylizacji płytki na starszą cegłę. Płytki wykonywane są także w różnych odcieniach czerwieni, czasami nawet wpadających w kolor pomarańczowy, dzięki czemu możemy wybrać płytki, które będą dla nas idealnym rozwiązaniem.