Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

sztacheta kompozytowa

Estetyka i parametry techniczne sztachet kompozytowych

Nie tylko wygląd domu jest ważny dla ogólnego wrażenia, jakie robi posesja, ale także wygląd ogrodzenia. Inaczej będzie prezentowała się posesja otoczona starym, popękanym betonowym ogrodzeniem, a inaczej taka, w której zastosowano nowoczesne systemy ogrodzeniowe. Obecnie dużą popularnością zaczynają cieszyć się ogrodzenia panelowe, jednakże pod względem estetyki nie odpowiadają one każdemu – nie wszystkim zależy na nowoczesności, a stal bez wątpienia daje takie efekt estetyczny.

Sztachety kompozytowe a drewniane

sztacheta kompozytowaNiektórzy są zwolennikami tradycji i w ich przypadku o wiele lepiej jako ogrodzenie spisałyby się deski drewniane. Te jednak nie są odporne na negatywne działanie czynników środowiskowych – opadów atmosferycznych, jak i działania owadów i insektów. Jednakże istnieje wobec deski drewnianej alternatywa, którą stanowi sztacheta kompozytowa. A to dlatego, że z zewnątrz przypomina drewno. Producenci zadbali o to, aby podobieństwo było ogromne, i to właśnie dlatego takie sztachety kompozytowe są coraz chętniej wybierane. Zamiast jednak słabych parametrów technicznych drewna, deski z kompozytu cieszą się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości i wieloletnią trwałością. Nawet gdy będą codziennie narażone na deszcz – nie zgniją i nie zbutwieją, ponieważ wykonane są w całości z żywic i polimerów, które są odporne na takie czynniki.

Dzięki temu nawet po upływie kilkudziesięciu lat, nasze ogrodzenie ze sztachet kompozytowych będzie stało dalej niewzruszone i nienadszarpnięte zębem czasu. Z pewnością jeśli szukamy rozwiązań długoterminowych, które dodatkowo nie będą wymagały żadnej konserwacji, to deski kompozytowe na ogrodzenie będą najlepszym wyborem. Dostępne są one obecnie w atrakcyjnych cenach, dlatego jest to zakup godny uwagi.