Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Fotel komputerowy do gier

 

Dla zapalonego, zawodowego gamera, komputer jest podstawą pasji, aczkolwiek tylko jednym z elementów, potrzebnych do przyjemnego grania. Oprócz mocnej maszyny, przydają się także porządne, dedykowane do grania urządzenia peryferyjne, jak również, a przede wszystkim, porządny i wygodny fotel, specjalnie do gry na komputerze.

Nowoczesny fotel gamingowy

fotel gamingowyFotele gamingowe z wyglądu przypominają nieco duże fotele biurowe, choć istnieją także większe i masywniejsze modele, bardziej podobne w konstrukcji do dużych foteli lotniczych. Od zwykłych modeli użytkowych, przeciętny fotel gamingowy różni się przede wszystkim wygodą. Gry zajmują nierzadko nawet kilka godzin, więc oparcia foteli projektowane są w taki sposób, by zapewniać maksimum komfortu grającemu. Najczęściej wypełniane są materiałem dopasowującym się do kształtu ciała i ułożenia użytkownika. Wygoda, jednak, nie jest ich jedyną cechą i zaletą. Większość foteli została zaprojektowana w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić korzystanie z urządzeń peryferyjnych, więc wiele modeli posiada rozsuwane podkładki na myszy, zamontowane w bocznych oparciach, jak również mocowania na klawiaturę z bardzo dużymi możliwościami regulacji. W zależności od rozbudowania modelu fotela, może on mieć również możliwość montażu najróżniejszych innych urządzeń i dodatków, używanych przez graczy.

Najbardziej zaawansowane modele posiadają również wbudowane panele kontrolne, możliwe do zaprogramowania w taki sposób, by użytkownik mógł z łatwością uruchomić przypisaną do klawiszy komendę, jednocześnie umiejscowione w taki sposób, by ich przypadkowe naciśnięcie nie było możliwe. Od zwykłych foteli odróżniają się również estetyką wykonania, często mając bardzo jaskrawe kolory i atrakcyjny, futurystyczny wygląd.