Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

infomaty

Gdy chcemy coś załatwić w urzędzie

Kolejki są naszą zmorą. Szczególnie w przypadku, gdy chodzi o te znajdujące się w urzędach. Tam szczególnie trzeba wystać przysłowiowe swoje. Jednak od pewnego czasu, kiedy na urzędników zaczęły spadać gromy, że nie są oni w stanie w sposób szybki obsługiwać interesantów. Zaczęto szukać rozwiązań, które zniwelują wielkość kolejek.

Infomaty w urzędach pomagają w obsłudze

infomatyPo specjalnych audytach okazało się bowiem, że bardzo wiele osób przychodziło zapytać o coś i po prostu zajmowali miejsca ludziom, którym bardzo zależało na załatwieniu papierkowych spraw. Postanowiono więc zmienić kilka standardów w obsłudze interesanta. Przede wszystkim w budynkach zostały postawione infomaty dla urzędów. Na czym polega jego działanie? W podstawowym panelu zapisanych jest wiele możliwości w jakich można było zgłosić się do urzędu. Po kliknięciu w cel wizyty można przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania a także dowiedzieć się w jakim pokoju można odebrać formularze do wypełnienia. Co ciekawe, zaproponowano jeszcze jedną zmianę która okazała się milowym krokiem. Przychodząc do infomatu znajdującego się w urzędzie, po wejściu w odpowiednią zakładkę można bez większego problemu wpisać numer sprawy i zobaczyć na jakim etapie realizacji się ona znajduje. To spore ułatwienie, które znacznie uprościło wiele procedur jak i obluzowało nieco kolejki jakie znajdowały się na korytarzach. Coraz więcej gmin i samorządów decyduje się na instalacje takich urządzeń. Dzięki temu urzędnicy mogą zająć się sprawami, które są naprawdę istotne.

Infomaty mają również nieco inną funkcję. Jeśli mamy konkretną sprawę a nie do końca wiemy do jakiego wydziału powinniśmy się z nią zgłosić wystarczy wpisać kilka kluczowych słów do maszyny. Ona wyświetli nam konkretną nazwę wydziału, numer pokoju.