Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Gdzie można stosować szybkozłącza pneumatyczne

Urządzenia zwane szybkozłączami pneumatycznymi (ewentualnie szybkozłączkami pneumatycznymi) są używane głównie w zastosowaniach pneumatycznych, łączących narzędzia pneumatyczne, węże lub inne narzędzia z doprowadzeniami sprężonego powietrza. Takich zastosowań jest multum.

Szybkozłącza pneumatyczne występują w różnych konstrukcjach

szybkozłącza do powietrzaSą one również stosowane z innymi gazami i mogą być stosowane z płynami o niskim ciśnieniu. Połówka łącznika zawiera zawór odcinający, który jest automatycznie otwierany po włożeniu dopasowanego smoczka i automatycznie zamyka się po usunięciu smoczka. Najczęściej szybkozłącza do powietrza występują w trzech podstawowych konstrukcjach: ogólnego zastosowania / połączenia ręcznego, ogólnego przeznaczenia / połączenia typu push-to-connect i specjalnego przeznaczenia. Standardowym materiałem uszczelniającym dla wszystkich złączy odcinających jest nitryl. Uszczelnienia etylenowo-propylenowe, fluorowęglowe i neoprenowe są dostępne jako pozostałe dostępne opcje. Aby uzyskać więcej informacji na temat doboru materiału uszczelnienia i korpusu, zapoznaj się z obszerną tabelą kompatybilności płynów – lub skontaktuj się ze specjalistą, aby uzyskać dalszą pomoc w wyborze odpowiedniego materiału uszczelnienia.Najlepsza jest konstrukcja o wysokim przepływie, przepływająca około 70 CFM, profil przemysłowy przy około 32 CFM, a ARO 210 przy około 28 CFM. Profil Lincolna przepłynie co najwyżej około 22 CFM.

Aby sprawdzić trwałość, należy spojrzeć na materiały zaślepek i uszczelki wewnętrzne w złączce. W przypadku przepływu powietrza układ sprzęgający musi zostać oceniony zgodnie ze standardowym zestawem parametrów. Zwykle stosuje się 100 PSI, przy czym przepływ w CFM jest oceniany przy spadku 10 PSI w poprzek łącznik / wtyczka.