Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Gdzie stosuje się przewijarki tkanin?

W branży tekstylnej, mamy do czynienia z wieloma maszynami, które zapewne widzieliśmy, ale nie wiemy do czego służą. Jednym z takich urządzeń jest maszyna który służy do operowania tkaninami, tak zwana przewijarka tkanin.

Czym jest przewijarka tkanin?

przewijarki tkaninTego typu urządzenia są dość duże i ciężkie, ale stanowią wyposażenie w zakładach produkcji odzieżowej i w punktach prowadzących detaliczną i hurtową sprzedaż tkanin. Głównymi funkcjami tego typu urządzeń jest przewijanie i pomiar tkaniny znajdującej się na przedniej części maszyn. Wbudowany w przewijarki tkanin, odkrawacz, pozwala bezpośrednio po odmierzeniu, odciąć wybrany kawałek mierzonego materiału. Urządzenie przewija materiał z wałka umieszczonego w koszu, na wałek umieszczony na tak zwanej rurze nawijającej. Odkrawacze w takich maszynach są ręczne, a w lepszych i droższych typach maszyn automatyczne. Automatyczne odkrawacze w przewijarkach są znacznie bardziej precyzyjne i dużo lepszej jakości ze względu na zastosowanie w maszynie komputera. Coraz nowsze modele przewijarek tkanin wciąż pojawiają się na rynku i są też takie w pełni zautomatyzowane, jednak ich cena jak na razie jest dość wysoka w porównaniu ze standardowymi modelami. Jeżeli chcemy kupić tego typu urządzenie, najlepiej bezpośrednio u producenta, lub u renomowanego sprzedawcy sprzętów i akcesoriów do produkcji tekstyliów. Cena za standardowe urządzenie to w przybliżeniu około pięć tysięcy złotych w przypadku zakupowania nowego sprzętu.

Świat zarówno wielkiej, jak małej mody nie istniałby bez profesjonalnych przewijarek tkanin. Wydaje się to być szczegół, jednak gdyby nie to proste urządzenie większość projektantów cięłaby materiał nożyczkami, a materiał, dalej musiałby być odmierzany krawieckim centymetrem.