Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Halogeny do oświetlania ogrodu

Długie, ciepłe, letnie wieczory skłaniają do dłuższego przesiadywania w ogrodzie. Do weekendowych posiedzeń często dodajemy grilla wraz z rodziną i znajomymi. Żeby wszystko było jak trzeba, musimy posiadać w naszej altance odpowiednie oświetlenie. Musi być ono na tyle jasne, by dobrze oświetlało dany obszar, jednocześnie nikogo nie oślepiając.

Halogeny jako oświetlenie w altance

wysokiej klasy halogen dalekosiężnyWiele osób słysząc sformułowanie halogen jako oświetlenie altanki czy ogrodu pomyśli, że to niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Wysokiej klasy halogen dalekosiężny dużo lepiej się będzie sprawował niż standardowe oświetlenie przy pomocy zwykłej żarówki. Pierwszym powodem, który przemawia za używaniem halogenów, zamiast zwykłej żarówki jest energooszczędność. W przypadku chęci uzyskania światła o tej samej jasności Halogen zużywają kilkukrotnie mniej energii niż klasyczne żarówki. Są dużo bezpieczniejsze, ponieważ się nie nagrzewają, nie musimy się bać o to, że ktoś się poparzy, nieumyślnie dotykając żarówki, świecącej nieprzerwanie przez kilka godzin. Światło wytwarzane przez halogeny Led posiada barwę białą, przez to mamy uczucie, że to świeci słońce, a nie sztuczne światło. Halogen dalekosiężny daje nam możliwość oświetlenia dużo większej powierzchni bez używania dodatkowych źródeł światła, co wiązałoby się z generowaniem większych kosztów. Możemy jeden halogen umieścić nawet kilkadziesiąt metrów od miejsca, które chcemy docelowo oświetlić, a i tak łuna światła tam dotrze, przy okazji oświetlając wszystko wokół.

Wszystkie te argumenty przemawiające za halogenami w zestawieniu ich z klasycznymi żarówkami sprawiają, że ich popularność stale wzrasta. Zastosowań również jest coraz więcej. Cena, jaką sugerują nasi rodzimi producenci, zaczyna się od stu złotych od sztuki i rośnie równomiernie ze wzrostem mocy, jaką generują halogeny.