Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Historyczna toruńska starówka

Jako osoba, która zajmuje się historią, bardzo lubię odwiedzać zabytkowe miejsca. Moim zdaniem zwiedzając zamek, można poczuć klimat sprzed kilku wieków i lepiej zrozumieć życie dawno już nieżyjących postaci historycznych. Jednak jest to możliwe tylko i wyłącznie w autentycznych miejscach, które przez wiele wieków miały szansę nasiąknąć historią.

Zabytkowa toruńska starówka

starówka w ToruniuJeżeli chodzi o miejsca w Polsce, które każdy historyk, czy też zwykły miłośnik historii musi odwiedzić jest starówka w Toruniu. Pochodzi ona z czasów wczesnego średniowiecza, jeszcze sprzed momentu, kiedy w trzynastym wieku miasto otrzymało tak zwany akt lokacyjny. Zabytki, które się tam znajdują były świadkami wielu ciekawych wydarzeń i gościły wiele znamienitych osób. Liczne kościoły i kamienice, które tam się znajdowały, są wykonane w stylu gotyckim i część z nich przetrwała do naszych czasów w stanie nienaruszonym. Dodatkowo istnieje tam wiele atrakcji, które mają upamiętniać miejsca pobytu, bądź urodzenia wielu wspaniałych osób, które już na zawsze pozostaną na kartach polskiej, a nawet światowej historii. Muszę przyznać, że bardzo ciekawy jest również ulokowany niedaleko zamek krzyżacki, który jest jednym z najokazalszych zabytków tego typu, oprócz oczywiście Malborka. Bardzo ciekawym obiektem jest również dawny ratusz, który był jednocześnie ośrodkiem władzy administracyjnej, sądowej oraz spełniała funkcje handlowe.

Ja zajmuję się historią zawodowo, jednak każdy z nas powinien być świadomy przeszłości swojego narodu. Toruń, a zwłaszcza jego starówka z pewnością możemy zaliczyć do grona znakomitych pomników historycznych oraz dziedzictwa narodowego, świadczy o tym fakt że tak zwane stare miasto zostało wpisane na międzynarodową listę UNESCO, co jest ogromnym wyróżnieniem.