Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

torby reklamowe

Ile lat rozkładają się torby reklamowe?

Ciężko jest sobie wyobrazić zakupy bez foliowych reklamówek oraz worków na śmieci. Są one bardzo wygodne i przydatne, są zabójcze dla środowiska w którym żyjemy i funkcjonujemy.

Torby reklamowe z papieru

torby reklamoweChoć jeśli chodzi o worki na śmieci producent zapewnia, że są one stworzone z ekologicznego tworzywa, które jest efektem recyklingu one podobnie jak zwykłe reklamówki foliowe rozkładają się ponad 400 lat. Reklamówka foliowa służy nam jedynie podczas zakupów, ale jej życie z momentem wyrzucenia jej do kosza się nie kończy. Porwana przez wiatr czy wyrzucona na śmietnik powoduje często również inne szkody ? zanieczyszczają środowisko poprzez wpadnięcie do rzek, jezior czy morza; stają się śmiertelnym pokarmem dla wielu stworzeń, przeważnie morskich, takich na przykład jak żółwie czy walenie, które mylą reklamówkę foliową z pokarmem, w którym na co dzień gustują. Środowisko ekologów oraz osób dbających o poprawę naszego stosunku do natury, zachęcają do porzucenia idei i przyzwyczajenia do używania reklamówek foliowych jednorazowego użytku. W zamian tego warto zainwestować w zwykłą papierową torbę, a jeszcze lepiej w szmacianą czy płócienną torbę, która wiele miesięcy lub nawet kilka lat posłuży nam na codziennych zakupach. Pomysłem na zmniejszenie używalności foliowych torebek jest to, żeby firmy (zarówno spożywcze, jak i odzieżowe) wprowadziły do obiegu i użytku na szeroką skalę papierowe torby reklamowe z nadrukiem.

Są one zazwyczaj bardziej trwałe od reklamówki foliowej, a wykonanie ich z papieru jest o wiele przyjaźniejsze dla natury niż produkcja kolejnych ton jednorazówek.

Więcej na stronie http://www.foliowe.com