Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jak długo prowadzić firmę żeby dostać leasing?

 

Zanim zaczęłam pracować w banku miałam dość nikłe pojęcie o tym, jak wygląda proces finansowania dla nowych i dłużej działających na rynku firm. Samo pojęcie kredytu czy też leasingu było dla mnie czymś tak odległym, jak galaktyki w openingu Gwiezdnych Wojen, ale na szczęście dość szybko udało mi się wskoczyć w hiperprzestrzeń i oswoić temat finansowania dla firm. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem i opowiedzieć, jak uzyskać najkorzystniejsze warunki finansowania dla Ciebie i Twojej działalności.

Praktyczne wskazówki dla leasingobiorcy

samochód dla firm leasingGdyby Hans Solo chciał wziąć leasing na swój statek kosmiczny, to biorąc pod uwagę jego częste awarie pewnie nawet Lea Oregana zażądałaby intercyzy po zawarciu małżeństwa, żeby przypadkiem nie zostać po nieszczęśliwym wypadku z kredytem na firmę o wątpliwym PKD. Oczywiście dzisiaj nie będziemy zajmować się szukaniem leasingu dla najszybszego statku w całym uniwersum George’a Lucasa, ale postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jak długo należy prowadzić działalność, żeby wziąć samochód dla firm leasing oraz czy wpłata własna jest zawsze wymagana? Przyjęło się myśleć, że realnym terminem na przedsięwzięcie jakichkolwiek ruchów finansowych dla działalności gospodarczej lub spółki jest zakończenie roku obrotowego. Oczywiście wiadomo, że możemy skorzystać także rozwiązań z gwarancją BGK (pomiędzy 6 a 12 miesiącem prowadzenia firmy), ale jak powszechnie wiadomo- nie każdy rozumie ten cały kosmos z redukcją kapitału, dlatego najpopularniejszym rozwiązaniem, z jakiego korzystają przedsiębiorcy jest jednak leasing. O finansowanie na zakup samochodu lub sprzętu dla firmy mamy tak na prawdę szansę już od pierwszego dnia prowadzenia firmy. Niemniej jednak- istnieją pewne warunki, które musimy spełnić niezależnie od tego, czy jesteśmy aktywni na rynku od dłuższego czasu, czy też dopiero stawiamy swoje pierwsze kroki w biznesie. Podstawą do otrzymania pozytywnej decyzji dotyczącej finansowania jest oczywiście pozytywna ocena raportu BIK oraz scoring kredytowy. Jeżeli prowadzisz firmę dłużej- warunkiem koniecznym jest bieżące regulowanie zobowiązań względem ZUS oraz US.

Wiele firm oferujących rozwiązania finansowe dla przedsiębiorców wymaga wniesienia wkładu własnego (tak jak przy hipotece) którego stawki mogą oscylować na poziomie od 15 do nawet 40% wartości przedmiotu transakcji. Jeżeli firma nie spełnia określonych kryteriów i nie dysponuje dodatkową gotówką, która umożliwiałaby wpłacenie większej kwoty na poczet finansowania możliwe jest skorzystanie z ustanowienia hipoteki na nieruchomości, poręczenia innej firmy lub osoby prywatnej czy podpisania gwarancji wykupu.