Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jak kształtują się ceny świetlówek różnych producentów?

Coraz więcej ludzi poszukuje oszczędności związanych ze zużyciem energii i mediów różnego typu. Jest to związane ze zwiększonym kosztem ich pozyskania co przekłada się na wzrost kosztu jednostkowego. Na szczęście na rynku dostępne są wysokowydajne rozwiązania umożliwiające znaczne ograniczenie zużycia. Dużą rewolucją było pojawienie się diod elektroluminescencyjnych.

Parametry nowoczesnych świetlówek

świetlówka led cenaSą one w stanie generować taki sam strumień światła jak tradycyjne źródła pobierając przy tym wielokrotnie mniej mocy. Zważywszy na ten fakt wiele osób wymienia obecnie przestarzałe źródła na nowoczesne, które są znacznie bardziej ekologiczne i ekonomiczne. Najczęściej stosowaną oprawą jest trwała świetlówka led cena jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Dużo zależy od samej obudowy, która powinna być jak najbardziej szczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Samo źródło światła może posiadać wiele różnych parametrów takich jak strumień świetlny, barwa światła, kąt świecenia czy trwałość godzinowa. W zależności od modelu oprawy czy producenta parametry te mogą znacznie się od siebie różnić. Ma to bezpośrednie przełożenie na cenę detaliczną. Oprawy z diodami led można bez problemu zakupić zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. W przemyśle często wymagane są lepsze właściwości.

Jest to bardzo istotne. Często producenci tworzą specjalne serie świetlówek, które są hermetyczne i odporne na uderzenia o określonej energii. Jak widać coraz powszechniej stosowane są w codziennym życiu nowoczesne rozwiązania bazujące na sprawdzonych technologiach. Dzięki nim możliwe jest znaczne obniżenie poboru energii co przekłada się na niższe rachunki. Ma to duże znacznie w przypadku zakładów przemysłowych, które do realizacji procesów potrzebują duże ilości prądu.