Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jak poprawnie instalować kominki do domów z rekuperacją?

Często zdarza się tak, że po wybudowaniu upragnionego domu bądź też przeprowadzeniu kompleksowego remontu mieszkania czy też biura pragniemy zwrócić się w kierunku nowoczesnych i oszczędnych technologii i – co za tym idzie – odciążyć nieco nasz firmowy czy też domowy budżet poprzez ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń bądź też całego budynku.

Czy do poprawnie zamontowanego kominka wystarczy pellet barlinek?

 

pellet barlinekW takim przypadku idealnym rozwiązaniem są kominki do domów z rekuperacją (czy na przykład kominki z płaszczem wodnym jako jedna z alternatyw), które idealnie mogą załatwić wspomniany wcześniej problem i plan. Aby jednak możliwe było faktyczne oszczędzanie pieniędzy na ogrzewaniu, takie sprzęty (zwłaszcza kominki nowoczesne, jeśli mają spełniać funkcję grzewczą, a nie tylko dekoracyjną) muszą zostać odpowiednio umieszczone w wybranym przez nas miejscu pomieszczenia, a następnie musi zostać przeprowadzona instalacja całego systemu grzewczego, podczas której nie można pozostawić ani odrobiny miejsca na potencjalne błędy. Odrębną kwestią jest również dobór paliwa bądź innego rodzaju opału (warto zasięgnąć wtedy zdania lub porady takich uznanych producentów czy dystrybutorów jak Pellet Barlinek), które efektywnie pozwoli nam na oszczędzanie i jednocześnie nie narazi nas na zbędne straty finansowe i rzeczowe. Należy mieć na uwadze, że kominki z płaszczem wodnym czy też kominki do domów z rekuperacją i ich umieszczenie w wybranych wnękach w ścianach czy miejscach.

Początek całej „operacji” jako że trzeba jeszcze zadbać o zaplanowanie a następnie wykonanie całej instalacji wentylacyjnej i przewodzącej które z jednej strony będą odprowadzać dym i inne negatywnie wpływające na zdrowie substancje bez ryzyka dla mieszkańców lub pracowników. Z drugiej w sposób równomierny będą rozprowadzały ciepło po całym budynku zapewniając jego jednoczesne i równomierne ogrzewanie. Zaniedbanie tej części instalacji może wcale nie pomóc nam w zaoszczędzeniu na ogrzewaniu a wręcz doprowadzić do skutku odwrotnego od zamierzonego!