Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

toczenie cnc

Jak to jest z tym toczeniem cnc?

Pojęcie lub samo słowo cnc coraz częściej pojawia się w świadomości typowego użytkownika narzędzi metalowych, ale czym tak naprawdę jest specjalistyczne kształtowanie metalu?

Toczenie cnc na Śląsku to obróbka wtórna

toczenie cncZ samej definicji, toczenie cnc jest obróbką wtórną metalu w celu stworzenia z niego elementów konstrukcji. Samo frezowanie cnc (inna forma toczenia) pozwala na uzyskiwanie dowolnego kształtu metalu, umożliwiając wykorzystanie go w kolejnych procesach albo produkcyjnych albo sprzedażowych. Obróbka CNC z powodzeniem wykorzystywana jest do frezowania. Można dzięki niej wykonywać różnego typu wgłębienia, kanaliki, czy rowki. Ponadto możliwa jest obróbka otworów, gwintowanie czy frezowanie powierzchni o różnych kształtach. Wymaganym, a wręcz niezbędnym elementem prowadzenia działalności opartej na frezowaniu cnc jest posiadanie odpowiedniego parku maszyn. To dzięki nim możliwa jest dowolna obróbka cnc, w formę wymaganą przez klienta końcowego. Doświadczenie w tej branży pozwala nam na funkcjonowanie w obrębie przemysłu elektrotechnicznego, motoryzacyjnego, maszynowego oraz optycznego. Oprócz sprzętu wymaganego do realizacji otrzymanych przez kontrahentów projektów, drugim fundamentem tej gałęzi przemysłu jest wykwalifikowana kadra, wykazująca niespotykaną znajomość oprogramowania komputerowego CAD/CAM, które wspomaga procesy produkcyjne.

Dzięki takiej obróbce, końcowy użytkownik, zwany typowym Kowalskim, otrzymuje skomplikowany sprzęt wykonany z metalu i jest w stanie przykręcić odpowiednie śruby za pomocą odpowiednich narzędzi lub przymocować gwinty utrzymujące wiele elementów razem.