Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jak zabezpieczyć kafelki przed wilgocią?

Wiele wnętrz w obiektach przemysłowych takich jak kuchnie w restauracjach, magazyny, czy też fabryki mają problem z nadmiernym poziomem wilgotności. Jest to oczywiście częstą przyczyną wielu problemów, takich jak nieprzyjemne zapachy, czy też widoczny grzyb czy pleśń na ścianach. Problem ten jest szczególnie dotkliwy, gdy ściany i podłogi w danym pomieszczeniu są pokryte kafelkami.

Właściwości fug epoksydowych

mapei fugi epoksydoweWiele pomieszczeń w zakładach produkcyjnych i fabrykach ma problemy z nadmiernym poziomem wilgotności, co jest przyczyną wielu problemów. Problem ten jest szczególnie widoczny, gdy powierzchnia ścian i podłoga w danym pomieszczeniu przemysłowym jest pokryta kafelkami czy też płytkami, pod którymi możne się rozwijać pleśń. Na szczęście są już dostępne rozwiązania, aby poradzić sobie z tym problemem – warto szczególnie zwrócić na ofertę firmy mapei fugi epoksydowe to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby negatywne skutki zbyt wysokiego poziomu wilgotności w danym pomieszczeniu produkcyjnym. Fugi epoksydowe to rodzaj materiału uszczelniającego, którym wypełnia się wolne przestrzenie między kafelkami czy też różnego rodzaju  płytkami i glazurą. Oprócz pomieszczeń typowo produkcyjnych, fugi tego typu mogą się przydać szczególnie do uszczelniania powierzchni tarasów i balkonów, które są stale narażone na kontakt z wilgocią. Fugi epoksydowe od tych zwykłych różnią się tym, że zapewniają niemal stu procentową szczelność, a także nie żółkną wraz z upływem czasu, dzięki czemu dane pomieszczenie nie traci na swojej atrakcyjności.

Niektóre pomieszczenia, zarówno te prywatne jak i przemysłowe, ze względu na sposób wykorzystywania maja spore problemy z wilgocią.  Na szczęście jest bardzo prosty sposób aby ograniczyć negatywne następstwa zbyt wysokiego poziomu wilgotności.