Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jak zregenerować cerę, czyli regenerujące złoto koloidalne

Jony złota wykorzystuje się obecnie w wielu kosmetykach – zwłaszcza kosmetykach do twarzy. Kremy posiadające jony złota nie należą do tanich, ale za to są bardzo skuteczne. Wykazują przede wszystkim działanie regenerujące.

Regeneracja skóry za pomocą złota koloidalnego

regenerujące złoto koloidalneZasada działania złota koloidalnego wcale nie jest skomplikowana. Złoto jest metalem, który działa jak pompa jonowa. Każda błona komórkowa posiada takie pompy jonowe, ale z wiekiem stają się one mniej wydajne. Złoto koloidalne aktywuje własne pompy jonowe. Pompy jonowe działają na zasadzie wpuszczanie – wypuszczanie. Pompa wprowadza do środka komórki skóry substancje dobroczynne, a z kolei usuwa substancje zagrażające, niepotrzebne, toksyczne. To nie jest jednak jedyne działanie złota koloidalnego. Złoto oddziałuje również na syntezę kolagenu. Kolagen z kolei jest naturalnym białkiem występującym w skórze i odpowiadającym za jej sprężystość. Zadaniem kolagenu jest utrzymywanie skóry w napięciu. Dzięki kolagenowi nie jest ona wiotka i nie powstają na niej zmarszczki. Złoto pobudza skórę do syntezy kolagenu. Im więcej kolagenu tym lepiej. Z wiekiem skóra traci kolagen, jest go coraz mniej. Wynika to z osłabienia działania fibroblastów. Są to komórki produkujące kolagen. To właśnie regenerujące złoto koloidalne sprawia, że komórki skóry stają się żywsze, lepiej funkcjonują. Warto inwestować w kosmetyki, które zawierają w swoim składzie złoto koloidalne. Oczywiście warto sprawdzić przed zakupem ilość jonów złota w kosmetyku.

Działanie przeciwzmarszczkowe złota koloidalnego odkryto nie tak dawno temu. Złoto sprawi, że w końcu solidnie oczyścimy swoją skórę i pozbędziemy się z niej wszelkich szkodliwych toksyn. Jest to idealna metoda na zrekonstruowanie swojej skóry – nawet jeśli jest bardzo zniszczona przez różne czynniki.