Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jaka odzież jest wymagana na placu budowy?

Wyposażenie sklepów budowlanych jest wszechstronne. Posiadają duży asortyment nie tylko pod względem produktów takich jak narzędzia, ale także odzież ochronna zabezpieczająca pracowników fizycznych, podczas wykonywania swojej pracy. Dodatkowo znajdują się w nich gadżety, usprawniające i nadające komfort.

Jakie gadżety znajdziemy w sklepie budowlanym?

mały karabińczyk do paskaWśród najważniejszych i obowiązkowych elementów, odzieży ochronnej należy kask oraz kamizelka odblaskowa. Zadaniem kasku jest ochrona głowy, przed uderzeniami. Powoduje amortyzację wstrząsu i rozprowadzenie całej siły uderzenia po ciele. Kamizelka odblaskowa natomiast zapewnia doskonałą widoczność na placu budowy, przez swój jaskrawy kolor, oraz wszyte taśmy odbijające promienie światła. W wielu przypadkach nakazywane jest chodzenie w specjalnych butach ochronnych. Ich podeszwa jest wykonana z takiego materiału, by nie przewodziła prądu i była wytrzymała na przebicia. Natomiast w noskach znajduje się wyprofilowana blacha, zapewniająca bezpieczeństwo przed zgnieceniem. Dzięki takim niuansom technologicznym pracownik jest dużo bardziej bezpieczny przy wykonywaniu swojej pracy. Gadżety, które mogą się przydać to, między innymi mały karabińczyk do paska. Przez swój kształt i mocowanie jest bardzo wygodny w codziennym noszeniu, a w razie potrzeby jest w stanie udźwignąć dość spory ciężar. Wykorzystywane są do wspinaczek górskich i prac na wysokościach. Przy zastosowaniu dwóch karabińczyków, istnieje możliwość przepinania się i pokonywania przeszkód.

Karabińczyki wykonana są z metalu i dzięki sprężynie mają możliwość zacisku. Dzięki takiej opcji mamy pewność, że nie otworzy się podczas użytkowania. Certyfikowane karabińczyki posiadają dodatkową możliwość zabezpieczenia, przez zakręcenie osłony.