Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jaki materiał wybrać do haftowania?

Każdy z nas posiada pasję, która odpręża, odrywa nas od codziennych problemów i daje zrelaksować. Jedni lubią biegać, inni grać na gitarze, jednak coraz bardziej popularne jest wykonywanie rękodzieła. Praca taka jest niezwykła gdyż jest unikalna i zawsze włożone jest w nią wiele serca. Jedną z takich form może być haft krzyżykowy, którym wbrew pozom zajmuje się bardzo wiele osób.

Haftowanie na kanwie

kanwy z nadrukiemW zależności jakie dzieło chcemy stworzyć, dobieramy odpowiednią kanwę, która może mieć różne formy. Każdy ma swoje upodobania, jedni lubią wyszywać ze wzoru liczonego z kartki, który przenoszą na czysty materiał licząc krzyżyki, inny korzystają z kanwy z nadrukiem. Wtedy wzór namalowany jest na kanwie i tak wyszywamy obraz. Często jest wybierana ta forma, bo uważana jest za wygodniejszą, nie ma problemu z pomyłką przy liczeniu krzyżyków jak to może być przy wyszywaniu na czystym materiale. Polecana jest też często osobom, które zaczynają swoją przygodę z haftem. Jeżeli chcemy wyszywać na innym materiale, na przykład stworzyć obraz na naszej ulubionej koszulce jest taka możliwość dzięki wykorzystanie kanwy plastikowej. Przymocowujemy ją tymczasowo, wyszywamy wzór i usuwamy przez rozpuszczenie w wodzie kanwy, a pozostawienie obrazka na materiale. Oprócz kanwy dobieramy ilość nitek muliny i wielkość igły którą będziemy pracować. Jest to uzależnione od wielkości oczek kanwy.

Każdy wyszyty obraz nie zależnie, czy na kanwie czystej, z nadrukiem czy plastikowej tworzy piękne dzieło, bardzo niepowtarzalne. Haft krzyżykowy to rękodzieło wymagające dużej cierpliwości, ale dające bardzo wiele satysfakcji. Można dzięki niemu stworzyć niezapomniane pamiątki na chrzest, komunie czy ślub, a może być to poszewka na poduszkę w naszym salonie.