Każdy regulator przepływu jest bardzo potrzebnym urządzeniem i bardzo praktycznym podczas najróżniejszych ulew i gwałtownych opadów deszczu, gdzie ogromne ilości trafiają do systemu. Dlatego regulator musi być odpowiednio przemyślany i dobrze zbudowany, w innym razie skończy się na jego zniszczeniu przy pierwszej większej fali.
Jakie właściwości powinien mieć regulator wody?
Każdy regulator powinien przede wszystkim być zbudowanym z mocnego materiału. Tylko wówczas można mieć pewność, że zniesie wszelkie możliwe niedogodności i uda się go porządnie zamontować już na stale. Dobrze, jeśli jest to element betonowy lub wykonany z mocnego stopu metali. Poradzą sobie z nawet najmocniejszą falą, jaka może uderzyć w kanalizację. Dlatego warto skupić się na wytrzymałości sprzętu. Tylko wówczas można mieć pewność, że nawet najgorsze ulewy i burze nie zniszczą systemu. Każdy regulator przepływu wody powinien mieć możliwość stabilnego mocowania. Tylko to daje pewność, że podczas burz lub gwałtownych ulew nie ma się problemu z oderwaniem regulatora i spłynięciem go razem ze ściekami. Ponadto ważne, by dopasować kształt danego regulatora do tego, gdzie się go montuje. Nie zawsze bowiem regulator rurowy dobrze sprawdzi się w każdym miejscu. Czasem dużo lepiej nadaje się stożkowy lub cylindryczny. Ponadto w trudnych sytuacjach powinno się skupić na tym, by dobrać regulator z konkretną funkcją.
Nie każdy regulator powinien spełniać wszystkie wymogi nawet w bardzo trudnych warunkach. Czasem jednak można skorzystać z takich, co mają dołączone dodatkowe komory lub systemy, które będą miały za zadanie poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest ogromna ulewa lub burza. Dlatego warto dobrać dodatkową komorę lub sam regulator ze wbudowanym takim elementem.