Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Jaki skuter elektryczny jest najlepszy dla inwalidy?

Osoby niepełnosprawne mają ograniczone możliwości ruchowe w wyniku urazów, lub nieszczęśliwych wypadków. Specjalnie dopasowany środek transportu dla takiej osoby to świetny pomysł i alternatywa na poprawę jakości i komfortu życia. Staje się ona niezależna i samodzielna. 

Ile kosztują skutery elektryczne?

skuter elektryczny cenaKażda osoba, która samodzielnie nie może się poruszać jest w pewnym sensie skazana na swoje otoczenie, co rodzi jej frustrację. Taka osoba nie ma jak zrobić sobie zakupów, o spotkaniu ze znajomymi i życiu towarzyskim, nie wspominając. Dlatego warto zakupić dla niej skuter elektryczny. Jest on dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozwija niską, ale w pełni przyzwoita prędkość rzędu piętnastu kilometrów. Jeżdżenie nim jest możliwe po każdym rodzaju nawierzchni, gdyż są wyposażone w specjalne amortyzatory oraz maja szeroki rozstaw kół. Fotel jest głęboki, ergonomiczny, dzięki czemu chory siedzi stabilnie i pewnie. W dodatku fotel jest wyposażony w pas bezpieczeństwa. Nadto na jego wyposażeniu są dwie lampy. Jedna przednia i jedna tylna, najczęściej są one led – owe. Jeżeli chcemy kupić skuter elektryczny cena za taki sprzęt waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Elektryczne skutery mają na swoim wyposażeniu liczne światła odblaskowe, dzięki czemu skuter jest widoczny dla innych pojazdów i uczestników ruchu, jeszcze wyraźniej. Bateria, po pełnym cyklu ładowania wystarcza na około pięć godzin ciągłej jazdy. Jednak są modele, które mają podwójną baterię, dzięki czemu czas jazdy wydłuża się o sto procent, w stosunku do pierwszej wartości. Jeżdżenie skuterem jest znacznie bardziej ekonomiczne niż jakimkolwiek pojazdem spalinowym.

Skutery elektryczne to świetna alternatywa dla osoby niepełnosprawnej. Pozwala na opuszczanie domu w wybranym przez niego momencie, a nie tylko wtedy kiedy ktoś ma czas. Taka osoba może jeździć do znajomych oraz organizować sobie najprostsze sprawy bez pomocy osób trzecich.