Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Kasa na miarę działalności

Wielu przedsiębiorców, którzy dopiero otwierają swoje sklepy czy punkty usługowe, zastanawiają się nad wyborem najlepszej kasy fiskalnej. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż na rynku znajdziemy kilku czołowych producentów i kilkadziesiąt przeróżnych modeli.

Jak działają kasy fiskalne?

novitus kasa fiskalnaKasy fiskalne obowiązują w rejestrowaniu sprzedaży już od bardzo wielu lat i dotyczą  najczęściej działalności handlowych i usługowych. Klient, który otrzymuje paragon po dokonanej transakcji ma pewność, że firma działa legalne i odprowadza należne podatki. Jednak kasa fiskalna niesie też sporo zalet dla samego przedsiębiorcy, ponieważ ułatwia mu rozliczanie się z obrotów, a także należnych podatków. W obecnych czasach kasy są na tyle nowoczesne, że nawet nie muszą być bezpośrednio połączone z programem komputerowym, aby z nim współgrać, podobnie jest z Urzędem Skarbowym. Nowoczesne modele kas fiskalnych online automatycznie się łączą z Centralnym Repozytorium Kas i wysyłają poszczególne raporty. Jedną z lepszych na rynku jest Novitus kasa fiskalna, która może być w wersji stacjonarnej z szufladą kasową i całym zestawem niezbędnych akcesoriów albo całkowicie samowystarczalnej kasy mobilnej. Modele przenośne mogą mieć kasę, terminal płatniczy i system kasowy w jednym i do tego bez konieczności podłączenia do zasilania elektrycznego. Kasa wcale nie musi być duża i nowoczesne modele są tego najlepszym przykładem. Ich obsługa jest bardzo prosta, a konfiguracja szybka i intuicyjna, zatem każdy sobie z nią poradzi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca, który kupuje swoją pierwszą kasę fiskalną, może liczyć do zwrot kosztów do wysokości siedmiuset złotych. Taka rekompensata jest odczuwalna dla każdego przedsiębiorcy, zwłaszcza jeżeli kupuje kasę za tysiąc złotych.