Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Kiedy świeczniki pasują do wnętrza?

W naszych wnętrzach często stawiamy na świeczki i ozdobne lampiony lub podstawki. Jednak przy urządzaniu domu warto pomyśleć o trochę starszych sposobach trzymania świec. Są to świeczniki. Stylowe, piękne i wyjątkowe – nie wszędzie pasują, ale na pewno są doskonałą ozdobą domu. 

Dobieramy świeczniki

świeczniki metalowe srebrneŚwieczniki doskonale nadają się do trzymania świec. Występują one w różnych stylach i odmianach. Na rynku znajdziemy nowoczesne, czarno – białe świeczniki, składające się np. z połączonych ze sobą kwadratowych ram czy te kolorowe, plastikowe, pasujące do wnętrz w stylu lat 60. Jednak najmodniejsze są takie w stylu vintage. Są to najczęściej świeczniki metalowe srebrne – duże, wręcz monumentalne kandelabry. Pasują one najczęściej do wnętrz w stylu klasycznym, dębowych mebli, ozdobnych stolików pięknych kominków. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby takim świecznikiem nadać wyjątkowego stylu wnętrzom nowoczesnym – taki świecznik dobrze będzie wyglądał wśród białych, prostych mebli np. w formie brył, z ewentualnymi czarnymi dodatkami. Jednak jeśli w takim domu stawiamy na duży, srebrny kandelabr jako dodatek, reszta z nich musi być również podobnym stylu oraz w niewielkiej ilości. Świeczniki będą także dobrym dodatkiem do domu w stylu eklektycznym lub prowansalskim – tutaj warto wybrać te zdobione, w kolorze białym. Małe świeczniki nadadzą się także do mniejszych mieszkań, można nimi np. ozdobić stół podczas uroczystych kolacji.

Elegancki świecznik to doskonała ozdoba praktycznie każdego wnętrza. Daje ciepłe światło i tworzy wyjątkową atmosferę. Sztuką jest jednak dobranie odpowiedniego świecznika – tak, aby zbyt duży nie przytłaczał sobą małego wnętrza, a źle dobrany stylem nie niszczył tego, co wypracowaliśmy resztą dodatków.