Knsnaper

Najlepsza restauracja w Twoim mieście

Zapraszamy codziennie

Pon-pt: 11:00-22:00
Sob-ndz: 13:00-24:00

Krotka historia usług dźwigiem.

Już od niepamiętnych czasów ludzie budowali wielkie budowle. Właśnie dlatego musieli wymyślić jak transportować szczególnie w pionie wielkie i ciężkie materiały budowlane. Już kilka tysięcy lat przed nasza erą Egipcjanie zbudowali Piramidę Cheopsa czy wielkiego Sfinksa. Usługi dźwigowe były popularne w starożytności.

Usługi dźwigowe potrzebne były zawsze.

dźwigiGdyby nie używali prostych maszyn to pewnie ta budowa trwałaby bardzo długo nie wiadomo czy nie do dzisiaj. Już w tamtych czasach ludzie myśleli nie tylko o dźwigach towarowych, ale także o dźwigach osobowych. Pierwsze powstały już w I wieku przed naszą erą. Później dźwigi były używane w konstrukcji i budowie domów i innych budowli. Dopiero w XIX i XX wieku gdy nastąpił intensywny rozwój budownictwa mieszkaniowego dźwigi ręczne zostały zmienione na napęd elektryczny. W czasach okupacji jednak w Polsce nie produkowało się dźwigów. Wynajem dźwigów dla terenów Polski po rozbiorach mieścił się w Niemczech. W Polsce za czasów PRL funkcjonowała największa firma w Europie wschodniej produkująca dźwigi. Dzisiaj bardziej opłacalne jest skorzystanie z firmy świadczącej usługi dźwigowe Poznań. Po pierwsze nie musimy martwić się o przegląd dźwigu chociaż oczywiście powinniśmy przed wynajmem sprawdzić właśnie te parametry . Dźwig powinien mię przeprowadzone wszystkie prace konserwacyjne jak i serwisowe. Do tego potrzebny jest specjalny serwisant, gdzie wcześniej gdy te urządzenia nie były maszynami elektrycznymi wystarczyło, że przeglądnie go sobie każdy pracownik. Po drugie kiedyś nie trzeba było specjalnych kwalifikacji aby prowadzić dźwig. Teraz jest to obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, aby operator miał odpowiednie kwalifikacje. Jak widzimy obecnie wiele się zmieniło, ale dźwigi używane były od zawsze.

Od zawsze były stawiane wielkie budowle i gdyby nie dźwig to nie wiadomo czy mielibyśmy możliwość dziś je oglądać. Dzisiaj jednak jest to na tyle popularne, że powstają firmy świadczące usługi dźwigowe.